No šā gada 8.maija līdz 15.jūnijam 34 dažādus valsts pārbaudes darbus - ieskaites, eksāmenus un centralizētos eksāmenus – kopumā kārtojuši 108 400 skolēni, liecina Izglītības satura un eksaminācijas centra (ISEC) apkopotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kopumā pārbaudes darbus kārtoja 108400 skolēnu: 3.klasē - 18 383 skolēnu, 6.klasē – 23432 skolēnu, 9.klasē – 30915 skolēnu, vispārējās vidējās izglītības ieguvei – 35 670 skolēnu.

Centralizētos eksāmenus, beidzot pamatskolu, kārtoja 7358 skolēnu, bet vispārējās vidējās izglītības pakāpes noslēgumā tos kārtoja 35670 skolēnu. Šajā gadā 1473 vērtētājiem ir jāizlabo 97096 centralizētie eksāmeni – skolēnu aizpildītie darbi.

Centralizēto eksāmenu vērtējums tiek ierakstīts ISEC izdotā sertifikātā. 9.klašu skolēni centralizēto eksāmenu sertifikātus saņēma 18.jūnijā. Sertifikātus par vērtējumu vispārējās vidējās izglītības centralizētajos eksāmenos ISEC izsniegs pašvaldības izglītības pārvaldēm ne vēlāk kā piecas nedēļas pēc šī mācību gada beigām, šogad tas būs 12.jūlijs.

Izglītības pārvaldes sertifikātus tālāk nodos izglītības iestāžu vadītājiem, kas savukārt tos ne vēlāk kā 16.jūlijā izsniegs skolēniem.

Ja skolēnu neapmierina centralizētajā eksāmenā iegūtais vērtējums, tad mēneša laikā pēc centralizētā eksāmena sertifikāta saņemšanas ir iespējams ISEC iesniegt apelāciju. ISEC tiks izveidota īpaša apelācijas komisija, kas izskatīs saņemtos iesniegumus un pārskatīs vērtējumu eksāmenā, lai pieņemtu lēmumu atstāt esošo vērtējumu vai mainīt to.

Šogad tika veikti vairāki papildu drošības pasākumi eksāmenu norises laikā. Matemātikas, fizikas un ķīmijas centralizētiem eksāmeni tika organizēti īpašā kārtībā, lai nepieļautu to satura izzināšanu pirms laika. ISEC, Izglītības un zinātnes ministrijas un Izglītības valsts inspekcijas pārstāvji piedalījās papildu novērošanā daudzās izglītības iestādēs. Šobrīd tiek veidota darba grupa, kura izstrādās drošības pasākumu priekšlikumus nākamā mācību gada eksāmenu laikam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form