Valsts probācijas dienestu vadīs Imants Jurevičius
Foto: Tieslietu ministrija

Otrdien, 15. martā, Ministru kabinets atbalstīja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Konservatīvie) priekšlikumu Valsts probācijas dienesta (VPD) vadītāja amatā iecelt Imantu Jurevičiu, kurš līdz šim pildīja VPD Darbības analīzes un attīstības departamenta vadītāja – dienesta vadītāja vietnieka pienākumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bordāns paziņojumā medijiem iepriekš pauda, ka VPD vadītāja amatam tika virzīts Jurevičius, lai nodrošinātu labu dienesta pārvaldību, uzdevumu efektīvu izpildi un sabiedrības uzticību civildienestam, kā arī veicinātu spējīgāku ierēdņu kvalifikācijas turpmāku izaugsmi."

Tieslietu ministrija (TM) informācija liecina, ka Jurevičius savas profesionālās karjeras laikā VPD ir vadījis vairākus Latvijas kriminālsodu izpildes sistēmai nozīmīgus attīstības projektus, kā arī sniedzis būtisku ieguldījumu starptautiskās sadarbības veicināšanai probācijas un taisnīgumu atjaunojošās justīcijas jomā.

Pēdējos trijos gados Jurevičius ir bijis atbildīgs arī par VPD stratēģiskās attīstības procesu, tostarp izstrādājis dienesta attīstības stratēģiju 2021.-2027. gadam un aktīvi līdzdarbojies nozares politikas plānošanas dokumentu izstrādē. "Šāda pieredze ir būtisks priekšnoteikums, lai nodrošinātu sekmīgu dienesta turpmāko darbu un tā attīstību," uzsver Bordāns.

Jurevičius ir ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē. Viņa līdzšinējā darba un profesionālā pieredze vadošos amatos probācijas jomā ir bijusi augsti novērtēta.

Kopš 2019. gada Jurevičius strādāja VPD Darbības analīzes un attīstības departamenta vadītāja – dienesta vadītāja vietnieka amatā. Līdz tam viņš vadīja dažāda lieluma un funkcionālas nozīmes struktūrvienības, gūstot nozīmīgu pieredzi gan personālvadībā, gan finanšu vadībā, gan sadarbības veidošanā un uzturēšanā ar dažādiem nacionāla un starptautiska līmeņa sadarbības partneriem.

VPD Jurevičius jau kopš 2009. gada bija atbildīgs par daudzu stratēģiski nozīmīgu attīstības projektu sagatavošanu, īstenošanu un uzraudzību, ieviešot dzimumnoziedznieku uzraudzības un sociālās uzvedības korekcijas sistēmu, likumpārkāpēju elektronisko uzraudzību, brīvprātīgo līdzgaitnieku darba modeli darbam ar probācijas klientiem.

Tas veicināja gan Latvijas probācijas sistēmas un kriminālsodu izpildes sistēmas attīstību, gan Latvijas probācijas sistēmas starptautisku atpazīstamību un VPD kā partnera izvēli vairāku starptautiski nozīmīgu projektu īstenošanai - labākās starptautiskās pieredzes pārņemšanai un ieviešanai Latvijā un Latvijas pieredzes tālāknodošanā citām valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laikā no 2013. līdz 2019. gadam Jurevičius bija ievēlēts un pildīja Eiropas probācijas konfederācijas (CEP) valdes locekļa pienākumus, tostarp no 2016.-2019.gadam arī tās viceprezidenta pienākumus.

Valsts probācijas dienests ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša iestāde. Dienests tika radīts, lai sekmētu noziedzības novēršanu valstī, nodrošinātu sabiedrībā izciešamo sodu kvalitatīvu izpildi un koordināciju un atslogotu pārējo tiesību aizsardzības iestāžu darbu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Bordāns Ministru kabinets Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form