VARAM aicina izbeigt nepamatoti kavēt Jelgavas novada kapitālsabiedrību revīziju
Foto: Publicitātes foto

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nosūtījusi vēstuli Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (LZS) ar pieprasījumu nekavējoties izsniegt VARAM veiktajai ārkārtas finanšu revīzijai prasīto informāciju un izbeigt nepamatoti kavēt novada kapitālsabiedrību revīziju, portāls "Delfi" uzzināja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēstulē ministrija aicina pašvaldības domes priekšsēdētāju izvērtēt izpilddirektores rīcību, viņai atsakoties izsniegt revidentiem nepieciešamo informāciju, kas tādējādi liecina par apzinātu revīzijas kavēšanu un informācijas slēpšanu vai kompetences trūkumu darbā kā ar revīzijai nepieciešamajiem dokumentiem, tā ar tiesisko tās pamatu.

Izpilddirektores rīcība ir ne tikai kavējusi konstruktīvu sadarbību, bet traktējama kā likuma "Par pašvaldībām" 71. panta trešā daļas pārkāpums, norāda ministrijā. Likums nosaka, ka VARAM ir tiesīga piesaistīt speciālistus pašvaldības ārkārtas finanšu revīzijas veikšanai.

"Pašvaldības rīcība, vilcinoties ar informācijas sniegšanu un meklējot ieganstus, lai nesadarbotos ar revīzijas veicēju, liecina, ka pašvaldība apzināti izrāda nevēlēšanos sadarboties, tādējādi kavējot ārkārtas finanšu revīzijas norisi," pauž VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Kā viņš skaidro, kapitālsabiedrības atbild par ievērojamu daļu iedzīvotājiem ļoti būtiskām funkcijām un tajās notiekošās revīzijas ļauj identificēt esošos trūkumus kapitālsabiedrību pārraudzībā un novērst tos turpmākajā darbā, lai sabalansētu līdzsvaru starp sabiedrisko labumu un kapitālsabiedrību interesēm.

VARAM saņēmusi informāciju no SIA "Ernst & Young Baltics", kas uzvarēja publiskajā iepirkumā par pirmās kārtas ārkārtas finanšu revīzijām, par Jelgavas novada pašvaldības atteikšanos izsniegt revīzijai nepieciešamos dokumentus.

Revīzijas notiek Saldus, Alūksnes un Jelgavas novada pašvaldībās, kā arī Daugavpils pilsētas pašvaldībā, savukārt atlikusī pašvaldība tiks izvēlēta no Pierīgas aglomerācijas, tādējādi aptverot visus plānošanas reģionus un vērtējot visu mērogu pašvaldības.

Pašvaldību likums nosaka, ka ministrijai ir tiesības veikt revīzijas kapitālsabiedrību pārraudzības jautājumā, savukārt pašvaldību pienākums ir sadarboties ar auditoriem, lai finanšu revīzija noritētu efektīvi un caurskatāmi.

Jelgavas novada pašvaldībai ministrijai paskaidrojumi jāiesniedz līdz 8. februārim.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Artūrs Toms Plešs Jelgava VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form