VARAM aicina izvērtēt algas maksāšanu diviem Rīgas domes departamenta direktoriem
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 14.februārī ir nosūtījusi vēstuli Valsts kontrolei (VK), kurā lūdz izvērtēt Rīgas domes finanšu līdzekļu izlietojuma lietderību maksājot algu diviem Satiksmes departamenta direktoriem, informēja ministrijas pārstāve Santa Vaļuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd, pēc VARAM rīcībā esošās informācijas, Satiksmes departamentā ir izveidojusies situācija, kad direktora amatu ieņem uz laiku nozīmētais direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins un tai pat laikā direktora amatā palicis darbā atjaunotais Vitālijs Reinbahs, kuram ar Rīgas domes priekšsēdētāja lēmumu ir noteikta dīkstāve. No tā izriet, ka abas minētās amatpersonas atrodas darba tiesiskajās attiecībās ar Rīgas domi un pēc būtības ieņem vienu un to pašu amatu, katrs saņemot par ieņemamo amatu darba algu.

Kā norāda ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, pašvaldības vadībai ir pienākums uzturēt pilsētu un nodrošināt saimnieciskos procesus atbildīgi, izvērtējot veicamajiem darbiem paredzētā budžeta izlietojuma lietderību, tai skaitā pārraugot pašvaldības struktūrvienības.

"Iespējams, ka no Rīgas domes vadības puses ir veiktas nesaimnieciskas un netālredzīgas darbības, kā rezultātā no Rīgas pilsētas iedzīvotāju samaksātajiem nodokļiem tiek maksāta alga personai, kas nepilda vai nevar pildīt savus tiešos pienākumus savstarpēji tiesiska strīda dēļ. Šāda situācija nedrīkstētu būt, un pašvaldībai tā būtu jārisina uzreiz," pauž Eglīts.

Tā kā Valsts kontrole ir institūcija, kas vērtē pašvaldību rīcību ar finanšu līdzekļiem un mantu un veic finanšu, likumības un lietderības revīzijas, ministrija lūgusi VK izvērtēt arī šo situāciju.

Kā ziņots, juridiski neprecīzi atstādinot no darba Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru Vitāliju Reinbahu, kopš augusta izveidojusies situācija, ka departamentam ir divi vadītāji, abi saņem algu, bet tikai viens strādā.

2016.gada augustā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) agrāk tik ieredzētajam Reinbaham izteica neuzticību, bet atlaist viņu nevarēja, jo tam pretī spurojās arodbiedrība.

Kā norādīja TV3 raidījums "Nekā personīga", Ušakovs Reinbahu atstādināja nemākulīgi, jo rīkojumā rakstīts, ka Reinbahs neesot ievērojis veicamo remontdarbu termiņus un slikti organizējis darbu, taču juridisku pierādījumu vietā mērs atsaucies uz masu medijos rakstīto un rādīto. Reinbahs atlaišanu apstrīdēja tiesā un visas instances lēma viņam par labu. Reinbahs pa vidu gan arī izmantoja darbnespēju un bērna kopšanas atvaļinājumu, lai iespējami ilgi viņu nevarētu atbrīvot no darba pavisam. Pēc gada ilgas prombūtnes pagājušajā gada vasarā Reinbahs atgriezās darbā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reinbahs raidījumam pastāstīja, ka pirmajā dienā pēc atgriešanās darbā viņam atbilstoši Darba likumam noformēta dīkstāve. Līdz ar to viņš katru dienu nākot uz darbu, lai atbilstoši likumam būtu darba devēja pārziņā un viņam varētu dot uzdevumus. "Un es katru dienu nāku uz darbu un gaidu rīkojumus," sacīja Reinbahs, atzīstot, ka pusgada laikā neviens uzdevums viņam nav dots.

Departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins skaidroja, ka viņam Reinbaham uzdevumi neesot jādod, jo departamenta direktors esot domes, nevis departamenta darbinieks. "Vienīgais, kas var ko mainīt šajā situācijā ir Rīgas domes vadība. Man nekādi rīkojumi viņam nav jādod, Viņš man nav nekāds darbinieks. Viņš ir Rīgas domes darbinieks. Viņš nav mans darbinieks," sacīja Jakrins.

Reinbahs apstiprināja, ka 2500 eiro mēnešalgu turpina saņemt arī esot dīkstāvē.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krišjāņa Barona iela Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form