Valsts civildienesta pārvalde (VCP) ir secinājusi, ka patlaban valsts pārvaldē ir aptuveni 3000 brīvu amata vietu, un piedāvā likvidēt vairāk par pusi no tām, pirmdien žurnālistiem sacīja VCP priekšnieks Māris Skudra.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pēc Skudras prognozēm, šo brīvo vakanču samazināšana nākamā gada budžetā ļautu ietaupīt 13 miljonus latu.

Apkopojot informāciju Valsts civildienesta pārvalde konstatēja, ka tiešās valsts pārvaldes iestādēs ir nodarbināti 14583 ierēdņi un 11702 darbinieki pie faktiskā ierēdņu amatu skaita 16166 un faktiskā darbinieku amatu skaita 13083. Tādejādi šī gada 31. augustā tiešās valsts pārvaldes iestādēs vakanti bija 10% amatu, ko veido vakantie 1594 ierēdņu amati un 1470 darbinieku amati. Valsts civildienesta pārvalde apkopo informāciju par 118 tiešās valsts pārvaldes iestādēm, tai skaitā 37 valsts aģentūrām.

Lielākais vakanto amatu īpatsvars (vakantie amati ir vairāk kā 20%), ir 21 tiešās valsts pārvaldes iestādē. Lielākais vakanto amatu īpatsvars gan ierēdņu, gan darbinieku amatiem ir zemākā līmeņa amati, t.i. speciālistu amati.

Skudra uzsvēra, ka optimāli brīvo vakanču skaitam valsts iestādēs nevajadzētu pārsniegt 5%.

Pirmdien notikusi tikšanās, kurā apspriesta iecere izveidot vienotu finanšu fondu visām valsts iestādēm, no kura līdzekļi tiek piešķirti pēc pieprasījuma. Pašreiz gadoties situācijas, kad budžetā tiek atvēlētas lielas naudas summas, piemēram, bērnu piedzimšanas pabalstu izmaksai, tomēr ministrijas gada sākumā prognozētais jaundzimušo skaits netiek sasniegts un tātad netiek izlietoti arī visi šim mērķim paredzētie budžeta līdzekļi, kas tā vietā gada beigās tiek izmaksāti prēmijās.

Kā norādīja premjers Aigars Kalvītis (TP), samazinot štata vietu skaitu, ieviešot šādu fondu un apturot atalgojuma palielināšanu valsts sektorā, jau nākamā gada budžetā izdotos ieekonomēt 55 līdz 60 miljonus latu.

Valdība iepriekš noteica speciālu pilnvarojumu finanšu ministram Oskaram Spurdziņam (TP) gada pēdējās sešās nedēļās sekot līdzi ministriju tēriņiem un tos ierobežot, lai novērstu līdzšinējos gados novēroto praksi, ka ministrijas gada beigās cenšas iztērēt neizmantotos līdzekļus.

Arī Kalvītis atbalstīja šādu iniciatīvu, norādot, ka tādējādi tiks novērsta līdz šim novērotā prakse, kad gada beigās ministrijās "nauda tiek tērēta uz nebēdu".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form