VDI tiesājas ar skolas teritorijā nokritušu apkopēju
Foto: Shutterstock

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments 10. oktobrī skatīs kādas skolas apkopējas strīdu ar Valsts darba inspekciju (VDI) par skolas teritorijā notikušu negadījumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, lieta tiks skatīta rakstveida procesā. AT vērtēs VDI kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu.

Pieteicēja, ejot uz darbu skolā, nokrita tās teritorijā, un kritiena dēļ iestājās viņas darbnespēja. Sieviete vērsās inspekcijā, lūdzot veikt pārbaudi par nelaimes gadījumu darba vietā un darba laikā.

VDI atteicās izmeklēt negadījumu, jo tas neesot nelaimes gadījums darbā. Pēc šāda lēmuma pieteicēja vērsās tiesā.

Administratīvā apgabaltiesa pieteikumu apmierināja, atzīstot, ka, lai arī negadījums notika pirms pieteicējai noteiktā darba laika, viņa pildīja darba devēja doto uzdevumu kā dežurējošajai apkopējai ierasties skolā pirms noteiktā darba laika, atvērt skolu, izslēgt signalizāciju un ieslēgt ārējo apgaismojumu, lai pārējie darbinieki varētu droši un netraucēti ierasties darba vietā.

Tādējādi pieteicēja atradās darba devēja rīcībā brīdī, kad notika negadījums.

AT ir jāvērtē, vai apgabaltiesa ir pareizi interpretējusi un piemērojusi Ministru kabineta noteikumus.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form