Akcijai "Ģertrūde skumst", kuras ietvaros cilvēkus aicina ziedot Vecās Ģertrūdes baznīcas tornīšu remontam un baznīcas izgaismošanai, jau saziedoti 5 000 lati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pagājušā gada nogalē noņemti 10 Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcas tornīši, kas bija vissliktākajā tehniskajā stāvoklī un jebkurā brīdi varēja nokrist, tādējādi apdraudot garāmgājēju dzīvības, portālu "Delfi" informēja Sabiedrisko attiecību konsultante Viktorija Šembele.

Ir atlietas 30 tornīšu galviņas, tomēr to tos uzstādīs tikai tad, kad būs atjaunotas bojātās tornīšu pamatnes.

"Pērn Pieminekļu aizsardzības inspekcija bija piešķīrusi naudas līdzekļus bojāto tornīšu galviņu atliešanai un uzstādīšanai, bet redzot traģisko tornīšu stāvokli tika nolemts nevis uzstādīt atlietās tornīšu galviņas, bet gan noņemt nost visbīstamākajā stāvoklī esošos tornīšus." Stāsta Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Ronalds Grikke. Šobrīd 30 atlietās tornīšu galviņas glabājas baznīcas pagrabā. Tornīšu noņemšanas laikā atklājies, ka tornīšu pamatnes ir ļoti bojātas un nestabilas, tāpēc steidzami nepieciešams remonts.

Kopš decembra cilvēki tiek aicināti ziedot akcijai 'Gertrūde skumst", kuras laikā savāktos līdzekļus ieguldīs Vecās Ģertrūdes baznīcas tornīšu remontam un baznīcas fasādes izgaismošanai. "Par saziedotajiem līdzekļiem, pirmkārt, tiks noņemti arī pārējie bīstamie tornīši, jo esošie naudas līdzekļi neļāva šo darbu paveikt līdz galam," informē Grikke.

Kampaņas "Ģertrūde skumst" organizatori: Mediju aģentūra "Inspired Communications" sadarbībā ar arhitekti Zaigu Gaili un Rīgas Veco Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luterisko draudzi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form