Vējonis: Spītējot kariem un okupācijām, pašu grūtāko mēs esam izcīnījuši
Foto: Publicitātes foto

Spītējot kariem un okupācijām, pašu grūtāko mēs esam izcīnījuši un pašu dārgāko – esam nosargājuši, uzrunā svētdienas vakarā pie Brīvības pieminekļa tautai sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Sirsnīgi sveicu Latvijas simtgadē! Man ir liels gods būt kopā ar jums svinēt mūsu valsts vēsturisko brīdi – pirmo simtgadi," runu uzsāka Vējonis.

"Šeit, pie Brīvības pieminekļa, un visur pasaulē, kur svinam Latvijas svētkus, mēs dzīvojam pirmās stundas mūsu valsts otrajā simtgadē," viņš papildināja. "Spītējot kariem un okupācijām, pašu grūtāko mēs esam izcīnījuši un pašu dārgāko – esam nosargājuši.

Vējonis runā pauda, ka pašlaik ir simbolisks brīdis, lai domās redzētu ideālo Latviju. Tas, kādu Latviju veidosim katru nākamo dienu, ir un vienmēr būs tikai mūsu pašu spēkos, skaidroja prezidents.

"Kad Latvijas valstij bija tikai desmit gadi, Rainis teica: "negribēt demokrātiju – mūsu Latvijas apstākļos – [nozīmē] negribēt [pašu] Latvijas valsti". Šie vārdi ir patiesi valsts simtgadē un būs patiesi arī nākotnē. Tikai demokrātiska valsts garantē vienādas tiesības likuma priekšā un drošību ikvienam no mums," Vējonis sacīja.

Runā Vējonis teica, ka nākotnē redz tautu, kura lepni runā latviešu valodā un kuras kultūru apbrīno visa pasaule. Valsti, kur vienmēr atbalsta vājāko, un izcilākie iedvesmo ikkatru sasniegt savus mērķus.

"Latvijas otrajā simtgadē es redzu daudzskaitlīgu Latviju. Kur stiprās dzimtās no paaudzes paaudzē tiek mantota dzimtenes mīlestība, rūpes par savu zemi un savu tautu, un savu tuvāko. Valsti, kur katrs bērns aug mīlestībā. Valsti, kurā godā jaunu zināšanu apguvi un radošumu. Valsti, kas atbalsta ikviena iespējas īstenot savus sapņus," runā atklāja prezidents.

Tāpat viņš sacīja, ka šodien redz Latviju izaugušu. Latvija priekš viņa ir lepna zeme un tauta, kas pasaulei dod, nevis lūdz un ņem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Cilvēks Latvijas simtgade Raimonds Vējonis Rainis Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form