Pirmdien Valsts policija (VP) svinīgā pasākumā Brīvības pieminekļa laukumā sabiedrībai atklāja tās jauno vizuālo identitāti – jauno automašīnu trafarējumu.

Pulksten 13 Brīvības pieminekļa laukumā policijas automašīnai tika noņemts pārklājs, atsedzot jauno VP vizuālo identitāti, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Plānots, ka pirmās VP automašīnas ar jauno trafarējumu būs sagatavotas līdz 18. novembrim, bet visa policijas autoparka nomaiņa atbilstoši jaunajai vizuālajai identitātei paredzēta līdz 2020. gadam, pirmdien žurnālistiem pastāstīja VP pārstāvji.

Jaunajā marķējumā izmantoti zilas, gaiši zaļas un pelēkas krāsas elementi. Elementu izvietojumā redzams arī latvisks ornaments jeb Laimas zīme. Spēkrata rotā uzraksts "Policija" un neliels uzraksts "Mūsu darbs - jūsu drošībai". Tāpat spēkrata sānos redzams policijas tālruņa numurs un neliela Latvija karodziņa emblēma.

VP priekšnieks Ints Ķuzis un Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis žurnālistiem pastāstīja, ka LMA bija sagatavojusi vairākus trafarejuma variantus, taču policijas vadība izlēmusi par labu augstākminētajam. "Atpazīstamība ir, un automašīnas redzamība naktī un dienā būs vēl labāka. Tas mūsdienās ir ļoti svarīgi," galvenos ieguvumus no jaunā marķējuma minēja Krapsis.

Lai policijas automašīnas un motociklus ar jauno trafarejumu varētu novirzīt uzdevumu pildīšanai, nepieciešams grozīt Ministru kabineta noteikumus. Līdz ar normatīvās bāzes izmaiņām spēkratu pārmarķēšanai būs nepieciešams novirzīt arī atbilstošu finansējumu.

Vienas automašīnas sagatavošana ar līdzšinējo marķējumu izmaksā aptuveni 400 eiro, taču milzīgas izmaksas jaunā marķējuma ieviešanā netiek prognozētas, teica amatpersonas.

Marķējuma sagatavošana un prezentētas automašīnas aplīmēšana kopumā izmaksājusi 10 000 eiro. LMA bija iesniegusi sešus marķējuma variantus.

Patlaban nav zināms, tieši kad un kādā veidā organizēs automašīnu marķēšanu.

Policijas vadība informēja, ka būs arī pārejas periods, līdz ar to uz ielām būs vienlaikus redzami transportlīdzekļi ar veco un jauno marķējumu. Plānots, ka vispirms ar jauno marķējumu aplīmēs satiksmes uzraudzībā iesaistīto transportu un pēcāk arī pārējo struktūrvienību transportlīdzekļus. Pirmās automašīnas plānots aprīkot līdz 18. novembra militārajai parādei. Satiksmes uzraudzībā kopumā Latvijā ir iesaistīti aptuveni 200 spēkrati.

Kā uzsvēra Krapsis, jaunajā marķējumā izmantotās krāsas dominē daudzu Eiropas policiju automašīnās. Šāds marķējums no vienas puses ir veidots apzināti, lai Latvijā iebraucošie tūristi spētu atpazīt policijas spēkratus, viņš teica.

Policijas autotransporta līdzšinējais trafarējums – pelēkais – bijis 27 gadus. Tas veidots 1991. gadā un tā autors ir toreizējais Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Gunārs Glūdiņš.

Toreiz VP bijis svarīgi veidot savu vizuālo identitāti, lai tā būtu radikāli atšķirīga no iepriekšējā padomju milicijas laika spilgti dzelteni zilā. Atturīgi pelēkais ar ģerboni bijis tam laikam ļoti atbilstošs risinājums, norāda policijā.

Aizvadīto 27 gadu laikā attīstība notikusi visās jomās gan Latvijā, gan citviet Eiropā un pasaulē. Aizvien būtiskāku nozīmi policijas darbā ieņēmusi tās vizuālā identitāte – praktiski visur pasaulē policijas autotransports kļuvis daudz krāsaināks, spilgtāks un uzreiz pamanāms.

Operatīvajam transportam jābūt redzamam gan gaišā dienā, gan arī tumsā. Tas ir drošības jautājums, atzīmē VP.

Tags

Latvijas Mākslas akadēmija Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form