Foto: AFI

Vakar Londonā notikušajos sprādzienos ir cietusi viena Latvijas iedzīvotāja - viņa guvusi nelielu galvas traumu -, un pēc nakti ilgas uzraudzības slimnīcā ir izrakstīta no ārstniecības iestādes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Cietusī no Latvijas guvusi "tikai vieglu galvas sasitumu", tāpēc jau šorīt izrakstīta no slimnīcas.

Kā aģentūrai LETA sacīja Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Indulis Bērziņš, cietusī persona ir sieviete. "Trauma nav liela," apstiprināja vēstnieks. Lielbritānijas Ārlietu ministrija joprojām nav sniegusi informāciju par latviešiem, kas varētu būt atradušies sprādzienu rajonā, taču informācija tiek vākta ļoti intensīvi. "Mēs darām, ko varam," sacīja diplomāts.

Latvijas vēstniecība Lielbritānijā un Ārlietu ministrija izveidojusi sarakstu ar 74 Latvijas iedzīvotāju vārdiem, kuri potenciāli būtu atradušies Londonā sprādzienu laikā, bet līdz šim saviem radiniekiem vai valsts iestādēm nav devuši ziņas par savu situāciju. Saraksts tiks nosūtīts Lielbritānijas drošības dienestiem.

Lielbritānijas varas iestādes joprojām apseko cietušos un veido sarakstus. Oficiālā informācija liecina, ka aptuveni 40 cilvēku ir gājuši bojā, bet vēl daži desmiti smagi ievainoti, no kuriem daži ir kritiskā stāvoklī. Citi avoti gan sniedz informāciju par lielāku bojā gājušo skaitu. Terora aktos ir cietuši vairāki simti cilvēku.

Lielbritānijas Ārlietu ministrija, pēc datu apkopošanas, katras valsts vēstniecību informēs atsevišķi par attiecīgās valsts pilsoņiem.

Latvijas vēstnieks Lielbritānijā pauda izbrīnu par tiem Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem, kuri joprojām tiek meklēti un nav devuši ziņas par sevi. "Ir pārsteidzoši, ka ļaudis Latvijā tik dzīvi interesējas par saviem šeit esošajiem tuviniekiem, bet tie neuzskata par vajadzīgu pat piezvanīt," sacīja Bērziņš. Vēstnieks arī aicināja visus latviešus, kas ieradušies Londonā uz ilgāku laiku, informēt par to vēstniecību.

Ārlietu ministrija Latvijas iedzīvotājus aicina sazināties ar tuviniekiem un paziņām Londonā, lai noskaidrotu, vai tie nav cietuši sprādzienos. Par personām, kas varētu atrasties sprādzienu notikumu vietās vai par kuriem ir aizdomas, ka tie ir cietuši, visu diennakti var ziņot par tālruni 9287398 vai arī 7016364 darba laikā.

Starptautisko teroristu mērķis ir izraisīt atklātu sadursmi starp kristīgo civilizāciju, ko pārstāv Rietumu valstis, un islama pasauli, uzskata Latvijas vēstnieks Lielbritānijā.

"Arī pēc vakar notikušā terora akta viņiem tas nav izdevies," šādu pārliecību aģentūrai LETA pauda Bērziņš. Pēc vakar Londonā notikušajiem terora aktiem Lielbritānijas varas iestādes aicinājušas iedzīvotājus nevērsties pret musulmaņiem un nevienādot islama sekotājus ar teroristiem. Uzstājoties televīzijā, Lielbritānijā plaši pārstāvēto musulmaņu kopienu līderi nosodīja vardarbību, stāstīja Bērziņš.

Daudzi pasaules līderi jau izteikuši līdzjūtību Lielbritānijai par cilvēku upuriem un nosodījuši teroristu rīcību, vēršoties pret nevainīgiem civiliedzīvotājiem.

"Vēlos izteikt dziļās sāpes par cilvēkiem, kas cietuši, kā arī izteikt līdzjūtību Londonas pilsētai un Anglijas tautai," vakar sacīja Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Pēc viņas teiktā, terorisms ir "gļēva rīcība, kas aklā veidā uzbrūk nevainīgiem cilvēkiem, tā ir bezjēdzīga rīcība, kas nenes rezultātu".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form