'Vienotība' paziņo 'lokomotīves', Zemgalē rezervē vietu Ēlertei

Politisko partiju apvienības "Vienotība" valde ir apstiprinājusi apvienības 10. Saeimas vēlēšanu sarakstu līderus. Gandrīz visos vēlēšanu apgabalos pirmā vieta sarakstā atvēlēta "Vienotību" veidojošo partiju "Jaunais laiks" (JL), "Pilsoniskā savienība" (PS) un "Sabiedrība citai politikai" (SCP) pārstāvjiem, savukārt Zemgalē pirmais numurs rezervēts bijušajai "Dienas" galvenajai redaktorei Sarmītei Ēlertei.

"Vienotības" sabiedrisko attiecību vadītāja Gunda Reire informē, ka Rīgā apvienības vēlēšanu saraksta priekšgalā atradīsies "Vienotības" un PS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis. Kristovskis ir viens no pieredzes bagātākajiem Latvijas politiķiem. Reire informē, ka pirms 23 gadiem Kristovskis iesaistījies politikā kā vides aktīvists. Kā Augstākās padomes deputāts pirms 20 gadiem 4.maijā balsojis par LR Neatkarības deklarāciju. Vēlāk – vairāku Saeimu deputāts, iekšlietu ministrs. Kā ilggadējs aizsardzības ministrs ievedis Latviju NATO sastāvā. Kā iepriekšējā sasaukuma Eiropas Parlamenta deputāts cīnījies par komunistiskā totalitārisma seku novēršanu Austrumeiropā un Latvijā. 2008.gadā viņš kopā ar Sandru Kalnieti un citiem domubiedriem dibinājis PS.

Vidzemē "Vienotības" saraksta līderis būs pašreizējais Ministru prezidents, "Vienotības" un JL valdes loceklis Valdis Dombrovskis. Savas karjeras sākumā Dombrovskis guvis plašu pieredzi zinātniskās pētniecības jomā Latvijā, Vācijā un ASV, vēlāk strādājis Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldē. No 2002. gada līdz 2004. gadam pildījis finanšu ministra pienākumus. 2004.gada līdz 2009. gadam bijis Eiropas Parlamenta deputāts un Latvijas delegācijas vadītājs ETP-ED grupā. 2005. gadā atzīts par Gada cilvēku Latvijā. Dombrovskis ir viens no 237 jaunajiem līderiem Jauno Vispasaules līderu forumā, informē Reire.

Kurzemē "Vienotības" vēlēšanu saraksta līdere būs apvienības līdzpriekšsēdētāja, JL priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Āboltiņa absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, vadījusi Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu. Pieredzi un rūdījumu politikā guvusi, divu Saeimas sasaukumu laikā pildot gan Saeimas deputātes un Saeimas Juridiskās komisijas vadītājas, gan tieslietu ministres pienākumus, informē Reire.

Latgalē apvienības vēlēšanu saraksta līderis būs bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs, "Vienotības" un SCP valdes loceklis, tiesību zinātņu doktors Aleksejs Loskutovs. Loskutovs 1991. gadā sāka pedagoģisko darbību Latvijas Policijas akadēmijā kā asistents, vēlāk strādājis kā lektors, docents un asociētais profesors. No 2003. līdz 2004. gadam strādāja par KNAB Korupcijas analīzes un pretdarbības metodikas izstrādes nodaļas vadītāju, no 2004. līdz 2008. gadam bijis KNAB priekšnieks. "2007. gadā tika atstādināts no KNAB priekšnieka amata, jo nepakļāvās Tautas partijas līdera Aigara Kalvīša politiskajam spiedienam uz KNAB," informē Reire.

"Vienotības" valde apvienības saraksta pirmo numuru Zemgalē nolēma rezervēt biedrības "Meierovica biedrība par progresīvām pārmaiņām" valdes priekšsēdētājai Ēlertei. Ēlerte ir Nacionālās kultūras padomes priekšsēdētāja, nevalstiskās organizācijas "Baltijas Melnās jūras alianse" valdes priekšsēdētāja un viena no Eiropas ārpolitikas padomes dibinātājām. No 1992. līdz 2008. gadam viņa bija galvenā redaktore laikrakstā "Diena". Ēlerte apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni, informē Reire.

"Politisko partiju apvienību "Vienotība" 2010.gada 6.martā nodibināja JL, PS un SCP. Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija," informē Reire.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form

'Vienotība' paziņo 'lokomotīves', Zemgalē rezervē vietu Ēlertei

Komentāri
komentēt kā anonīms lietotājs
Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem
Lasīt komentārus Lasīt komentārus