AFI

Valdība otrdien nolēma apstiprināšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā virzīt uzņēmēju Normundu Vilnīti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau valdības sēdes sākumā premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) pauda atbalstu Vilnītim. "Es aicinu valdības locekļus apstiprināt šo kandidatūru," sacīja Godmanis. Vēlāk viņš arī piebilda, ka Vilnītim, ja viņam labvēlīga būs arī Saeima, savā dzīvē būs jāmaina trīs lietas - nevarēs iesaistīties politiskajās organizācijās, būs stingri jānorobežojas no saimnieciskās darbības, ka arī būs jāatliek "mācību darbs".

Atbalstu Vilnītim pauda arī Tautas partijas ministri. Aizsardzības ministrs Vinets Veldre sacīja, ka Vilnītis ir profesionāls cilvēks, kurš atbilst visām prasībām. Tāpat esot pozitīvas atsauksmes no Drošības policijas, Satversmes aizsardzības biroja un valsts ieņēmumu dienesta. Arī iekšlietu ministrs Mareks Segliņš pauda atbalstu Vilnītim - "Vilnīša kungs ir labākais no tiem, kuri pieteikušies konkursā".

Savukārt Vilnītis klāstīja, ka gatavs veikt preventīvus un sabiedrības informēšanas darbus, kā arī "nenodarboties ar lētu un negaumīgu populismu".

Paredzams, ka jau tuvākajā laikā Vilnītis apmeklēs visas Saeimas frakcijas, jo visi deputāti izteikuši vēlmi aprunāties ar viņu. Viņš pēc valdības lēmuma žurnālistiem atzina, ka, viņaprāt, Saeimā liela interese būs par viņa agrāko saistību ar LSDSP.

Vilnītis ir SIA "KKC Biznesa centrs" un SIA "Komerckonsultāciju centrs" valdes loceklis. Viņa iepriekšējā darba pieredze bijusi strādājot Latvijas Policijas akadēmijas Civiltiesību zinātņu katedrā un Juridiskajā koledžā par lektoru. Bijis Iekšlietu ministrijas Narkotiku apkarošanas biroja priekšnieka vietnieks, Iekšlietu ministrijas Personu aizsardzības dienesta nodaļas priekšnieks, Iekšlietu ministrijas Organizētās noziedzības apkarošanas biroja sevišķi svarīgu lietu inspektors un galvenais inspektors. Vilnītis ieguvis Latvijas Policijas akadēmijā tiesību zinātņu maģistra akadēmisko grādu civiltiesību apakšnozarē, šobrīd studē M. Lomonosova Maskavas Valsts universitātes aspirantūrā.Līdzšinējo KNAB darbību Vilnītis vērtē kā veiksmīgu, tomēr ir virkne lietu, ko viņš vēlas pilnveidot. Viņaprāt, KNAB vajadzētu lielāku uzmanību pievērst profilaktiskajām darbam, rosinot tādas izmaiņas likumdošanā, kas jau preventīvi samazinātu un izslēgtu koruptīvu darījumu un citas pretlikumīgas rīcības veikšanu.

Jau vēstīts, ka Nacionālās drošības padome (NDP) vērtēja divus kandidātus - Vilnīti un bijuši Drošības policijas darbinieku Artūru Zvejsalnieku, par kuriem no septiņiem kandidātiem vienojās valdība. Konkursā tālāk netika virzīta pašreizējās KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes un citas kandidatūras. Kopumā konkursā biaj pieteikušies 16 kandidāti.

Zvejsalnieks ieguvis izglītību Latvijas Universitātes juridiskajā fakultātē, kur šobrīd turpina studijas doktorantūrā, specialitātē - krimināltiesības. 2008. gada 11. novembrī uzņemts zvērinātu advokātu skaitā. Kopš 2004. gada strādājis Latvijas Republikas Drošības policijā (dienesta pakāpe - kapteinis).

Iepriekšējais KNAB vadītājs Aleksejs Loskutovs darbu zaudēja jūnijā, kad Saeima viņu atlaida pēc tam, kad tika atklāts, ka vairākkārt ir pazudusi KNAB veikto kratīšanu laikā izņemtā nauda.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form