Visā Latvijā notiek plaši autoceļu būvdarbi; vērienīgi satiksmes ierobežojumi
Foto: Publicitātes attēli

Plānojot nedēļas nogales braucienu autovadītājiem jārēķinās, ka daudzviet valsts autoceļu tīklā notiek būvdarbi, līdz ar to ir ieviesti satiksmes ierobežojumi, portālu "Delfi" informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Ilgstošā sausā laika dēļ uz grants autoceļiem pastiprināti veidojas putekļi, tāpēc LVC aicina autovadītājus ievērot atbilstošu distanci un braukšanas ātrumu, lai izvairītos no negadījumiem. Latvijā vairāk kā puse no valsts autoceļiem ir ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi.

Šobrīd turpinās būvdarbi uz Rīgas apvedceļa (A4) Salaspils pusē, posmā no Avotiem līdz pārvadam pār dzelzceļu pie Daugavpils šosejas (A6). Tur ir ievērojami satiksmes ierobežojumi, kuru dēļ satiksme ir stipri palēnināta, uzsver LVC. Gan tranzīta transportam, gan vietējiem iedzīvotājiem ieteikts izvēlēties apbraucamos ceļus. Remontdarbus uz Rīgas apvedceļa būs iespējams izbraukt ne ātrāk kā 45 minūtēs.

Vieni no plašākajiem remontdarbiem valstī ir uz reģionālā autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) no Madlienas līdz Skrīveriem, kur ir piecpadsmit luksoforu posmi, un to izbraukšana prasa vairāk nekā pusotru stundu.

Arī ceļā no Rīgas uz Rēzekni vai otrādi posmā no Varakļāniem līdz Viļāniem (A12) jārēķinās ar plašiem remontdarbiem un septiņiem pagaidu luksoforiem kuru izbraukšana prasa stundu ceļā.

Ceļā no Rīgas uz Daugavpili un otrādi jārēķinās, ka ceļa remontdarbi notiek vairākos posmos. Rīgai tuvākie remontposmi: no Ikšķiles līdz Ogrei, no Dzelmēm līdz Klidziņai, no Klidziņas līdz Zemkopības institūtam Skrīveros, kur ir viens ar luksoforu regulēts posms, no Stukmaņiem līdz Pļaviņām, kur ir viens ar luksoforu regulēts posms. Remontdarbi notiek arī uz tilta pār Aivieksti, un satiksme virzienā uz Daugavpili notiek pār tiltu, bet Rīgas virzienā tiek novirzīta pa apbraucamo ceļu caur Glāzniekiem.

Uz Tallinas šosejas (A1) posmā no Duntes līdz Svētciemam (48,1 - 81,28 kilometrs) notiek seguma virskārtas atjaunošana un ir viens līdz divi luksoforu posmi, kuru šķērsošanas var prasīt 25 minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi Latgalē ir autoceļa Krāslava-Preiļi-Madona (P62) posms no Bašķiem līdz Preiļiem ar astoņiem luksoforu posmiem. Tiem, kas dodas no Rīgas uz Aglonu vai otrādi, LVC iesaka izmantot Daugavpils šoseju (A6), autoceļu Višķi-Nīcgale (P64) un Rēzeknes-Daugavpils ceļu (A13). Nepilnu stundu ceļā prasa arī šī paša ceļa (P62) posma no Steķiem līdz Atašienei šķērsošana, kur ir seši luksoforu posmi.

Autovadītājiem jārēķinās ar papildu stundu ceļā no Rēzeknes apvedceļa līdz Dricāniem, braucot pa autoceļu Rēzekne-Gulbene (P36), kur ir pieci luksoforu posmi un trīs metru platuma ierobežojums, bet ar papildu pusstundu ceļā jārēķinās, braucot no Pušmucovas līdz Ludzai (P49), kur ir pieci luksoforu posmi. Savukārt trīs līdz četri luksoforu posmi ir ceļā no Rēzeknes līdz Ludzai (A12).

Lielākie satiksmes ierobežojumi Vidzemē ir uz Vidzemes šosejas (A2). Tostarp uz šī ceļa notiek Kaķupītes caurtekas remonts un ir viens luksofora posms. Uz autoceļa Valmiera-Cēsis-Drabeši (P20) pārvada pār Vidzemes šoseju (A2) ir slēgta satiksme pa nobrauktuvēm virzienā no Cēsīm uz Rīgu un no Veclaicenes uz Cēsīm, bet satiksme tiek organizēta pa apbraucamajiem ceļiem - pa nobrauktuvēm Cēsis-Veclaicene un Rīga-Cēsis.

Uz autoceļa Pļaviņas-Madona-Gulbene (P37) posmā no pagrieziena uz Kaipiem līdz pagriezienam uz Gulbīti ir pieci luksoforu posmi, un tos var izbraukt 35 minūtēs, bet uz autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri (P32) posmā no Augšlīgatnes līdz Nītaurei ceļā jāpavada papildu 20 minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi Kurzemē ir uz Klaipēdas šosejas (A11) posmā no Rucavas līdz Lietuvas robežai, kur ir četri luksoforu posmi un tas prasa papildu pusstundu ceļā, bet uz Liepājas šosejas aiz Saldus, Liepājas virzienā ir četri luksoforu posmi, kas prasa papildu 20 minūtes ceļā.


Source

www.DELFI.lv

Tags

Latvijas Valsts ceļi
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form