Gandrīz katrs otrais (47%) Latvijas iedzīvotājs 2010.gadā apņemas apgūt jaunas prasmes un zināšanas, bet 43% - uzlabot savu figūru, liecina "Swedbank" un "OMG Latvia" veiktā aptauja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Trešā populārākā apņemšanās nākamajam gadam (atzīmējuši 37% respondentu) ir mierīgi pārdzīvot ekonomikas krīzi.

Aptaujas rezultāti rāda, ka vīrieši aptuveni divas reizes biežāk nekā sievietes (17% vīriešu pret 9% sieviešu) nolēmuši atbrīvoties no dažādiem kaitīgajiem ieradumiem (pārmērīga alkohola lietošanas, smēķēšanas). Savukārt sievietes divas reizes biežāk nekā vīrieši (14% sieviešu pret 7% vīriešu) apņēmušās atrast savu mūža mīlestību. 9% sieviešu un 3% vīriešu apņēmās iestūrēt laulības ostā.

15 – 19 gadus vecie respondenti biežāk nekā citu vecuma grupu iedzīvotāji norādījuši, ka apņemas apgūt jaunas zināšanas un prasmes (74% aptaujāto vecumā no 15 – 19 gadiem) un atrast mūža mīlestību (26% aptaujāto vecumā no 15 – 19 gadiem).

40 – 49 gadus vecie respondenti (23% aptaujāto vecumā no 40 – 49 gadiem) biežāk nekā citu vecuma grupu pārstāvji nolēmuši neko neapņemties, lai nebūtu sev nekas jāpārmet. Savukārt respondenti, kuru vecums pārsniedz 50 gadus, biežāk nekā citu vecuma grupu pārstāvji, apņēmušies mierīgi pārdzīvot ekonomisko krīzi (atbildi minējuši 45% aptaujāto iedzīvotāju, kuri vecāki par 50 gadiem) un aizbraukt sen kārotā ceļojumā (atbildi minējuši 34% aptaujāto iedzīvotāju, kuri vecāki par 50 gadiem).

3% iedzīvotāju minējuši, ka viņiem ir sava īpaša apņemšanās 2010. gadam, piemēram, darīt vairāk labu sev un citiem, sameklēt domubiedrus partijas dibināšanai, lai valstī ieviestu kārtību, pabeigt mājokļa iekārtošana, salīgt mieru.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form