Visvairāk stundā vidēji nopelna gaisa kuģa kapteinis; vismazāk – draudzes prāvests
Foto: Reuters/Scanpix

Visaugstākā vidējā stundas likme ir gaisa kuģa kapteinim, kurš vidēji stundā nopelna 30,24 eiro, bet viszemākā vidējā stundas likme 1,83 eiro, ir prāvestam, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Analītiskais apraksts par profesijām.

Profesiju analītiskajā aprakstā ir atspoguļota informācija par 10 profesiju grupām, kas iekļautas Profesiju klasifikatorā, piemēram, vadītāji, vecākie speciālisti, pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, kvalificēti strādnieki un amatnieki un citi. VID apskatu sagatavojis, apstrādājot datus par nodarbināto ienākumiem un nostrādātajām stundām no darba devēju ziņojumiem un informāciju par profesiju kodiem no ziņām par darba ņēmējiem par 2013.gada novembri.

Profesijas ar augstāko vidējo stundas likmi ir gaisa kuģa kapteinis, ortodonts, kur darbinieks vidēji nopelna 29,67 eiro stundā, kā arī vērtspapīru darījumu struktūrvienības vadītājs ar vidējo stundas likmi 28,31 eiro.

Profesijas ar zemāko vidējo stundas likmi ir prāvests, karstā metāla novācējs (no velmēšanas stāva), kurš vidēji stundā nopelna 1,86 eiro, kā arī apavu labotājs, kur darbinieks vidēji nopelna 1,87 eiro stundā.

Profesiju pamatgrupas, kurās ir lielākais darba vietu skaits, ir "Vecākie speciālisti", kurā ir 123 660 darba vietas, "Pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki", kurā darba vietu skaits ir 118 950, un "Speciālisti" ar 96 270 darba vietām.

Augstākā vidējā stundas likme ir darba vietās, kuras ir pamatgrupā "Vadītāji", - 8,71 eiro stundā. Zemākā vidējā stundas likme ir darba vietās pamatgrupā "Vienkāršākās profesijas" - 2,85 eiro stundā, turklāt šajā pamatgrupā ir piektais lielākais darba vietu skaits.

Profesijas, kurās ir lielākais darba vietu skaits, ir veikalu pārdevēji un pārdevēju palīgi, biroju, viesnīcu un citu telpu apkopēji, administratīvie un finanšu vadītāji, politikas pārvaldības vecākie speciālisti un smago kravas automobiļu ar piekabēm un autovilcienu vadītāji.

Analītiskais apraksts pieejams VID mājas lapā.

Comment Form