Vonsovičs uzvar Dreimani strīdā par nepatiesām ziņām vēstulē premjerei
Foto: LETA

Jelgavas tiesa ceturtdien noraidījusi bijušās Valsts kancelejas (VK) direktores Elitas Dreimanes prasību pret advokātu Romualdu Vonsoviču par vēstulē demisionējušajai Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai ietvertajām nepatiesajām ziņām, kā arī goda un cieņas aizskārumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No Dreimanes piedzīti arī 1210 eiro par labu Vonsovičam - ar lietas vešanu saistītie izdevumi par advokāta sniegto juridisko palīdzību, izriet no portāla "Delfi" rīcībā esošā saīsinātā sprieduma.

Šis ceturtdien pieņemtais tiesas spriedums gan vēl 20 dienu laikā no 28.decembra būs pārsūdzams apelācijas kārtībā.

Jau vēstīts, ka, vēršoties tiesā šā gada aprīlī, Dreimane uzsvēra, ka jebkuri apgalvojumi par amatpersonām ir vērtējami nopietni, tādēļ šādus apgalvojumus izteikušai personai ir jāuzņemas atbildība par saviem izteikumiem.

"Tāpēc Vonsoviča iesniegumu 8.aprīlī esmu pārsūtījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ar lūgumu veikt pārbaudi par Vonsoviča vēstulē minēto - "viņa rīcībā esošo informāciju par shēmām, kuras tiek veidotas, lai no Latvijas valsts izkrāptu būtiskas, daudzu desmitu miljonu eiro mērāmas mantiskas vērtības" - lai noskaidrotu, kādas valsts amatpersonas Vonsoviča minētajās shēmās ir iesaistītas. Tāpat, pārbaudes ietvaros lūdzu izvērtēt arī paša Vonsoviča atbildību saistībā ar Krimināllikuma 315.pantā minēto iespējamo atbildību par neziņošanu", iepriekš norādīja Dreimane.

Vonsoviča iesniegumā bez jau minētajiem apgalvojumiem tāpat esot pausta virkne nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu ziņu attiecībā uz Dreimanes kā valsts amatpersonas profesionālo darbību, kas graujot 20 gadu ilgā darbā valsts pārvaldē gūto reputāciju, iepriekš pauda toreizējā valsts galvenā ierēdne.

Dreimane uzsvēra, ka vērsusies tiesā ar prasības pieteikumu par goda un cieņas aizskārumu. "Arī par visiem nākamajiem līdzīga rakstura nepatiesu, aizskarošu ziņu iesniegumiem vai publikācijām neklusēšu un vērsīšos tiesā."

Vonsovičs prasību neatzina.

Jau vēstīts, ka VK un advokāts Vonsovičs iepriekš panāca izlīgumu administratīvās tiesvedības ietvaros, kas bija ierosināta saistībā ar viņa iesnieguma nopludināšanu.

Vonsovičs šā gada maijā vērsās tiesā pret Valsts kanceleju par iestādes faktiskās rīcības atzīšanu par prettiesisku saistībā ar viņa iesnieguma Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) nopludināšanu.

Savukārt Dreimane Vonsoviču iesūdzēja tiesā par viņas goda un cieņas aizskaršanu par apmelojumiem, kas pausti vēstulē premjerei.

Jau vēstīts, ka Dreimane vēlāk VK vadītājas amatu zaudēja pēc pielaides anulēšanas valsts noslēpumam.

Tagad viņa ieguvusi amatu "Latvijas Gāzē", ko vada kādreizējais Ministru prezidents Aigars Kalvītis.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aigars Kalvītis Elita Dreimane Laimdota Straujuma Ministru prezidents Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form