VVD konstatē kreozota smaku avotu Bolderājas un Vecmīlgrāvja apkaimē
Foto: LETA

Valsts vides dienests (VVD) konstatējis koksnes konservanta kreozota smaku avotu Bolderājas un Vecmīlgrāvja apkaimē, kā arī uzdevis uzņēmumiem SIA "Noliktavu parks" uz SIA "Riga Nordic Terminal" sniegt paskaidrojumus, informēja dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VVD Operatīvais koordinācijas centrs pēdējo divu mēnešu laikā saņēmis vairākas sūdzības par specifisku smaku, kas līdzinās dzelzceļa gulšņu smakai, Bolderājā un Vecmīlgrāvi.

Pārbaužu laikā VVD kā smaku avotu ir identificējis koksni, kas ir apstrādāta ar koksnes konservantu, kas satur kreozotu. ​Kreozota kā koksnes konservanta izmantošana impregnēšanā ir atļauta.

Bolderājas mikrorajonā koksnes apstrādi ar konservantu veic SIA "Noliktavu parks" Platajā ielā 14, 14a, 14b, Rīgā. Meteoroloģisko apstākļu ietekmē, piemēram, bezvējā, konservantam raksturīgā smaka nonāk tuvējo dzīvojamo māju rajonā. Uzņēmuma apkārtnē konstatētā smaka tika atzīta par traucējošu.

Veicot pārbaudes saistībā ar saņemtajām sūdzībām par specifisku smaku Vecmīlgrāvī, tika konstatēts, ka smaku avots arī ir ar konservantu, kas satur kreozotu, apstrādātā koksne.

Konstatētā smaka Vecmīlgrāvī nav atzīta par traucējošu, bet ir periodiski jūtama konkrētās teritorijās.

Šobrīd pēc pārbaudē iegūtajiem datiem netiek secināts, ka šīs smakas iespaidā varētu rasties nelabvēlīga ietekme uz elpceļiem. Apstrādātie koksnes izstrādājumi tiek atvesti no SIA "Noliktavu parks" uz SIA "Riga Nordic Terminal", Zivju ielā 1, Rīgā, tālākai to nosūtīšanai ar kuģiem.

Abiem uzņēmumiem VVD ir pieprasījis paskaidrojumus par smaku izplatību un par plānotajiem pasākumiem smaku izplatības ierobežošanai. SIA "Noliktavu parks", kura darbība ir radījusi traucējošu smaku Bolderājā, tiek uzdots veikt smaku mērījumus no visiem tehnoloģiskiem procesiem, informējot par mērījumu veikšanas laiku un pieaicinot VVD inspektoru. Pēc visas informācijas saņemšanas un izvērtēšanas VVD var pieņemt lēmumu par pasākumu plāna izstrādi traucējošas smakas samazināšanai un novēršanai.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts vides dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form