VVD no amata atbrīvojis amatpersonu par nelikumīgām zemūdens medībām
Foto: DELFI

Valsts vides dienests (VVD) atbrīvojis no amata VVD amatpersonu par prettiesisku rīcību – nelikumīgām zemūdens medībām īpaši aizsargājamā dabas teritorijā un to rezultātā nodarīto kaitējumu zivju resursiem, portālam "Delfi" pavēstīja VVD pārstāve Kristīne Kļaveniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Amatpersonas rīcība, apzināti pārkāpjot tiesību normas, kuras pašai bija jāuzrauga, VVD ieskatā, nav savienojama ar tiešo amata pienākumu veikšanu un turpmāku darbu valsts pārvaldē, kā arī met ēnu uz valsts pārvaldes darbiniekiem, kas godīgi un pašaizliedzīgi veic savus pienākumus," preses paziņojumā norādīja Kļaveniece.

Konkrētajai amatpersonai piemērots sods – atbrīvošana no amata par amatpersonas nepiedienīgu izturēšanos, kas radījusi būtisku kaitējumu valsts interesēm. Dienesta ieskatā, nav pieļaujama situācija, ka amatpersona, kura pati ir izdarījusi apzinātu un būtisku pārkāpumu zvejas jomā, turpmāk organizētu un plānotu zvejas kontroles reidus vai dotu rīkojumus citām amatpersonām veikt zvejas kontroli.

VVD norāda, ka amatpersonas izdarītais pārkāpums vērtējams kā būtisks, jo ar nodomu veikta aizliegta zivju ieguve, kas radījusi negatīvas sekas zivju resursiem.

Tāpat dienests norādīja, ka no amata atbrīvotajai personai bija labi zināmas normatīvo aktu prasības zvejas un makšķerēšanas jomā, tāpēc persona apzinājās savas rīcības prettiesisko raksturu un nelabvēlīgās sekas.

Par šī administratīvā pārkāpuma izdarīšanu stājies spēkā Daugavpils tiesas lēmums par soda piemērošanu un pienākumu kompensēt zivju resursiem nodarītos zaudējumus, kas vairs nav pārsūdzams.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts vides dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form