VVD: Tukuma iedzīvotājiem nav tieša apdraudējuma veselībai
Foto: LETA

Pašlaik Tukuma iedzīvotājiem nepastāv tiešs apdraudējums veselībai, tā kā ugunsgrēka vietai tuvumā neatrodas dzīvojamās mājas un dūmi iet prom no pilsētas, norādīja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vienlaikus aicinām iedzīvotājus, ja tiek sajusta dūmu smaka, aizvērt logu, jo šie dūmi ir kaitīgi veselībai," sacīja VVD pārstāve.

Viņa stāstīja, ka pašlaik turpinās dzēšanas darbi SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" atkritumu pārkraušanas, šķirošanas stacijas teritorijā Dienvidu ielā 1, Tukumā. Pašlaik Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam(VUGD) ir izdevies ugunsgrēku ierobežot. Notikuma vietā ir ieradušies arī VVD inspektori, lai gan pašlaik vēl nevar iekļūt teritorijā, lai to novērtētu, jo turpinās dzēšanas darbi.

Pēc "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" pārstāvju sniegtās informācijas teritorijā atradās 200 tonnas no atkritumiem iegūts kurināmais jeb RDF, ko bija paredzēts transportēt uz "Schwenk Latvija", Brocēnos.

Kļaveniece stāstīja, ka VVD inspektori pārbaudes laikā nav guvuši apstiprinājumu uzņēmuma sākotnēji sniegtajai informācijai par RDF transportēšanu uz Brocēniem. VVD turpina strādāt, lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus, piebilda VVD pārstāve.

Viņa arī norādīja, ka "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" ir izsniegta atļauja B kategorijas piesārņojošām darbībām, t.i. sadzīves atkritumu šķirošanai un īslaicīgai uzglabāšanai atkritumu pārkraušanas, šķirošanas stacijā. "Pirmsšķietami secināts, ka uzņēmums nav pārkāpis izsniegtās atļaujas nosacījumus, jo atļaujā noteikts pagaidu uzglabāšanas apjoms sadedzināmajiem atkritumiem ir 300 tonnas.

Pēc VVD inspektoru novērojumiem, iespējamais ugunsgrēka iemesls varētu būt blakus teritorijā dedzinātā kūla, kas jau ir apdzēsta, piebilda Kļaveniece.

Kā ziņots, sestdien pēcpusdienā Tukumā, Dienvidu ielā 1, izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kuru dzēš jau 19 ugunsdzēsēji glābēji, piesaistot sešas autocisternas.

"Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" uzņēmuma valdes loceklis Ēriks Zaporožecs aģentūrai LETA stāstīja, ka ugunsnelaime, iespējams, izcēlusies no sausās zāles, kura dedzināta uzņēmumam blakus esošajā privātajā teritorijā.

"Ir liecinieki, kuri redzējuši, kā blakus mūsu uzņēmuma teritorijai šodien privātpersonas dedzinājušas kūlu. Valsts policija patlaban strādā notikuma vietā un izmeklēs ugunsgrēka cēloņus," sacīja Zaporožecs.

Viņš stāstīja, ka aizdegušies sapresētie atkritumi, kurus bijis plānots nodot pārstrādei "Schwenk" rūpnīcai Brocēnos. Šos atkritumus praktiski nav iespējams nodzēst, to degšanu var tikai ierobežot. Līdz šim uzņēmuma ražošanas iekārtas nav cietušas, bet uzņēmumam ir nodarīti ievērojami zaudējumi, kurus tikai nākamnedēļ varēs aprēķināt.

"Ir ārkārtīgi skumji, ka mūsu iedzīvotāji ir tik bezatbildīgi un ignorē valstī noteiktos aizliegumus," sacīja Zaporožecs.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" apgrozījums 2018.gadā bija 2 799 373 eiro un uzņēmums strādāja ar 390 087 eiro zaudējumiem. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav pieejami.

Uzņēmuma kapitāldaļu turētāji ir Jūrmalas pilsētas dome, Talsu novada pašvaldība, Tukuma novada dome, Kandavas novada dome, Engures novada dome un vēl četri dalībnieki.

Kā ziņots, sestdien pēcpusdienā Tukumā, Dienvidu ielā 1, izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā deg sapresēti atkritumi.

Saskaņā ar VUGD informāciju aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devušies dzēst šosezon lielāko kūlas ugunsgrēku skaitu. Piektdien valsts teritorijā dzēsti 75 pērnās zāles ugunsgrēki.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form