Zatlers: dārgās mēbeles Jūrmalas rezidencē iegādātas pārmērību laikā
Foto: LETA

Dārgās mēbeles Jūrmalas rezidencē iegādātas brīdī, kad valstī aizvien valdīja pārmērības daudz un dažādās jomās, atzinis eksprezidents Valdis Zatlers.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eksprezidents ar Zatlera Reformu partijas pārstāves Daigas Holmas starpniecību norādīja, ka šādas pārmērības pašlaik nekādā gadījumā vairs nebūtu pieļaujamas.

"Jūrmalas rezidence nav tikai likuma kārtībā noteiktā Valsts prezidenta dzīvesvieta, bet arī telpas, kurās notiek augsta līmeņa tikšanās ar citu valstu vadītājiem un amatpersonām, kurām bija jānodrošina likumā noteiktais drošības līmenis. Tāpēc rezidencē tika iekārtotas šādas telpas, kas šādam nolūkam kalpotu ne tikai manas prezidentūras laikā, bet arī visiem nākamajiem prezidentiem," paskaidroja Zatlers.


Eksprezidents arī uzsvēra, ka tieši viņa prezidentūras laikā tika sakārtotas daudzas administratīvās procedūras, padarot procesu caurspīdīgu un pārredzamu, publicējot informāciju par iepirkumiem un arī kancelejas izdevumiem Valsts prezidenta kancelejas mājaslapā.

Jau vēstīts, ka drīz pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa stāšanās amatā pēc viņa ierosinājuma tika atcelts slepenības statuss atsevišķām Jūrmalas rezidences telpām.

Portāls "pietiek.com" iepriekš rakstīja, ka bijušā prezidenta Valda Zatlera kancelejas vadība, lai izvairītos no skandāla par izšķērdību, iegādājoties mēbeļu komplektu par aptuveni 44 tūkstošiem latu, radoši interpretējusi likuma normas, panākot, ka tiek noslepenota gan telpa, kurā šīs mēbeles atrodas, gan pie reizes arī priekšmeti, piemēram, 7500 latu vērts dīvāns.

"Pietiek.com" ziņoja, ka Valsts kontrole, veicot revīziju par finanšu izlietojumu Valsts prezidenta kancelejā 2009.gadā, atklājusi, ka Jūrmalas rezidences iekārtošanai bez iepirkuma procedūras iegādātas nekur līdz šim neminētas mēbeles par kopumā vairāk nekā 40 000 latu.

Zatlera komandas cilvēki, aizbildinoties ar informācijas slepenību vai to, ka tas nav viņu kompetencē, viņa prezidentūras pēdējās nedēļās atteicās apstiprināt vai noliegt šo informāciju. Tomēr "Pietiek.com" no vairākiem avotiem zināms, ka runa ir par ekskluzīvu mēbeļu komplektu, kas sastāv no pieciem ar sarkanu audumu pārvilktiem mīksto mēbeļu priekšmetiem – trīsvietīga dīvāna, diviem klubkrēsliem, pāris pufiem, kā arī galdiņa un etažeres. Mēbeļu komplekta kopējā cena pārsniegusi 40 000 latu. "Pietiek.com" zināms, ka sarkanais dīvāniņš vien maksājis vairāk nekā 7000 latu.

Šīs mēbeles iegādātas 2009.gada sākumā un atrodas Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencē. Tomēr ne žurnālistiem un televīzijas kamerām, kam savas prezidentūras laikā dārgi iekārtoto Jūrmalas rezidenci, pēdējā darbadienā atrodoties amatā, izrādīja Zatlers, ne plašākai sabiedrībai šīs mēbeles nebija izdevies aplūkot vai pat uzzināt par to eksistenci. Prezidenta cilvēki tobrīd neformālās sarunās neslēpa, ka šāds neparasts veids, kā aizvadīt prezidentūras pēdējo dienu, ir nekas cits kā krīzes menedžments.

Tieši ar nevēlēšanos izmantot Zatlera laikā iegādātos luksusa priekšmetus un uzņemties atbildību par šiem tēriņiem esot skaidrojams Andra Bērziņa lēmums Jūrmalas rezidenci neizmantot.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form