Zatlers: Latvijā atkal būs stagnācijas periods
Foto: AFI

Pēc 12.Saeimas vēlēšanām Latvijā ir sagaidāms stagnācijas periods, šādu viedokli intervijā pauda bijušais Valsts prezidents un 11.Saeimas deputāts Valdis Zatlers.

Pēc Zatlera domām, Latvijā joprojām ir dzīva oligarhiskā domāšana, oligarhiskā vadība un sistēma, kad politiķi nedomā par tautu, bet par savām personīgajām interesēm. "Tā domāšana nāk jau no komunistu nomenklatūras laikiem. Tā aizies vēsturē tikai ar laiku," izteicās Zatlers, "man ļoti žēl, bet izskatās, ka Latvijā atkal būs stagnācijas periods."

"Es uzskatu, ka pēc 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām izveidotajai Valda Dombrovska (V) valdībai bija visas iespējas nostrādāt visus trīs parlamenta pilnvaru gadu," sacīja Zatlers. "Maxima" veikala sagrūšana Zolitūdē bija tikai sagadīšanās, un, ja nebūtu Zolitūdes traģēdijas, iespējams, tiktu meklēti citi iemesli, lai gāztu Dombrovska valdību, domā eksprezidents.

Zatlera skatījumā, Dombrovska valdību nogāza Valsts prezidents Andris Bērziņš, lai dotu iespēju ZZS atgriezties valdībā un iegūt 12.Saeimas vēlēšanās labākus rezultātus, ir pārliecināts Zatlers. ZZS atgriezās valdībā, bet būtībā neuzņēmās atbildību ne par vienu no valdības pieņemtajiem grūtajiem lēmumiem, arī par bankas "Citadele" pārdošanu. Pēc ilgāka laika Dombrovska vadītā valdība bija nostrādājusi 2,5 gadus. Tas bija pozitīvs solis, bet tagad atkal, veidojot valdību, prātojam, kad tā kritīs. Tas atkal ir solis atpakaļ. "Teikšu atklāti - štrunts par visiem politiķiem, bet nestabila valdība negatīvi ietekmēs visus Latvijas iedzīvotājus, ģimenes un mūsu nākotni," norāda bijušais Valsts prezidents.

Zatlers atzīst, ka viņu uzmanīgu dara fakts, ka Laimdota Straujuma nepateica kategoriski, ka ir gatava strādāt valsts labā un vadīt valdību visus nākamos četrus gadus, jo viņai ir vēlētāju dots mandāts. "Šādu tekstu es no Straujumas nesadzirdēju. Es negribētu atgriezties tajās Saeimās, kad valdība mainījās ik pēc pusotra gada," norāda Zatlers.

Source

LETA

Tags

11. Saeima Andris Bērziņš (bijušais prezidents) Laimdota Straujuma Maxima Valdis Zatlers
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form