Žurnālists Lato Lapsa nolēmis no trešdienas aiziet no laikraksta "Telegraf" izdevēja AS "News Media Group" padomes locekļa amata, informē Lapsa.

Viņš norāda, ka "divus gadus strādājot izdevēja padomē, kopīgiem spēkiem bija izdevies laikrakstu "Telegraf" padarīt par profesionālu un cienījamu izdevumu, kuram visā šajā laikā nekad nav tikuši izteikti pārmetumi par nekompetenci vai politisku atkarību". "Diemžēl pašlaik laikraksta redakcionālo neatkarību es kā izdevēja padomes loceklis vairs nespēju nodrošināt," .

Jau ziņots, ka otrdien no laikraksta "Telegraf" galvenā redaktora amata atbrīvots Aleksandrs Krasnitskis un šajā amatā uz laiku iecelts biznesa nodaļas redaktors Andrejs Švedovs.

Laikraksta galvenais redaktors amatu atstājis pēc abpusējas vienošanās, portālu "rus.Delfi.lv" informēja "Telegraf" valdes priekšsēdētājs Ernests Martiņuks. Nesaskaņu iemesls bija abu pušu atšķirīgais viedoklis par laikraksta tālāko virzību: vadība vēloties, lai "Telegraf" ir laikraksts, kas vērsts uz ekonomikas attīstību un atbalsta tam veltītus pūliņus.

Savukārt Krasnitskis sarunā ar portālu "rus.Delfi.lv" norādīja, ka par iemeslu kalpojis atšķirīgs skatījums uz to, kas ir neatkarīga prese.

Kopā ar galveno redaktoru laikrakstu grasās pamest arī daži tā žurnālisti.

Comment Form