Pēc vēlēšanām pirms četriem gadiem Sesks izvēlējās veidot koalīciju ar "Saskaņu", atraidot Vilnīti. Pēc šīm vēlēšanām Seska partija ir zaudējusi vienu mandātu "Saskaņai" un arī politiskā situācija ir mainījusies - tagad, vismaz pēc publiski paustā, LRA un "Saskaņa" esot tuvu sadarbībai, pieļaujot iespēju gāzt ilggadējo mēru Sesku.

Liepājas partija esot aicinājusi uz sarunām abas pārējās Liepājas domē ievēlētās partijas - LRA un "Saskaņu", kuras savstarpēji jau ir tikušās. Pirmās sarunas par iespējamo "sadarbības ceļu" esot notikušas ar Vilnīti.

"Mans redzējums ir tāds, ka Liepājas partija vēlēšanās ieguvusi lielāko deputātu skaita mandātu, un nākamais pēc balsu skaita ir LRA saraksts, tādēļ, ņemot vērā arī šobrīd sabiedrībā jūtamo noskaņojumu, pirmā izvēle būtu šiem politiskajiem spēkiem veidot kopīgu sadarbību. Man ir tāda pārliecība, - ja izdosies izveidot šādu darbspējīgu modeli, tad Liepājā un liepājnieki no tā tikai iegūs," pauda Sesks.

Komentējot šo sarunu rezultātus, Liepājas mērs atzina: "Esam tikai pārrunājuši kopīgos programmas uzstādījumus un iespējamos sadarbības modeļus. Kā jau teicu pirms vēlēšanām, mums ir svarīgi nodrošināt, lai izdodas pilsētā realizēt tās ieceres, kam pamatus esam ielikuši iepriekšējos gados - jauni un modernizēti bērnudārzi, jaunas sporta bāzes, mūsdienīgas un jaunas darbavietas, pensionāru dienas centri, plašāks sociālais atbalsts liepājniekiem u.c."

"Šobrīd gan sarunās esam paņēmuši pauzi, jo LRA rīt vēl ir paredzēta tikšanās ar liepājniekiem, kurā uzklausīs viedokli par viņu vēlamo sadarbības partneri koalīcijā," piebilda Sesks.

Kā ziņots, pirmdien Liepājā sekmīgi noslēgušās pirmās sarunas starp LRA un "Saskaņu". Līdz ar to publiskajā telpā izskanēja minējumi, ka ārpus jaunās Liepājas domes koalīcijas varētu palikt ilggadējā Liepājas mēra Seska vadītā Liepājas partija.

Tomēr, kā otrdien atzina LRA saraksta pārstāvis Vilnītis, sabiedrība esot sadalījusies divās daļās un esot jūtams liels spiediens - vieni uzstājot, ka latviskajām partijām kopā jāveido koalīcija, bet citi tikpat skaļi paužot, ka domes koalīcija jāveido bez pašreizējā Liepājas mēra Seska vadītās Liepājas partijas. Līdz ar to esot nolemts sarunās ieturēt pauzi. Trešdien Vilnīša pārstāvētā biedrība "Liepājnieki" organizēs diskusiju, kurā ļaušot liepājniekiem izlemt par LRA darbības modeli jaunajā domes sasaukumā.