Saskaņā ar aptauju Rīgas domē iekļūs vēl trīs partijas. Par Latvijas Reģionu apvienības un partijas "Latvijas attīstībai" sarakstu, kura pirmais numurs ir Mārtiņš Bondars, balsot sola 8,1% respondentu, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) ar Armandu Krauzi priekšgalā atbalsta 5,9%. Un 5,8% atbalsts Rīgā ir Nacionālajai apvienībai, kuras saraksta līdere ir Baiba Broka.

Aptaujas dati liecina arī, ka Rīgas domē neiekļūs "Vienotība", par kuru gatavs balsot 3,1% respondentu. Vienlīdz zems atbalsts – 1,4% – ir Artusa Kaimiņa partijai "KPV LV" un Jaunajai konservatīvajai partijai, kuras saraksta līdere ir Juta Strīķe.

Taču partiju spēku samērs vēl var radikāli mainīties, jo liels ir neizlēmušo skaits, kas var izšķirt Rīgas domes vēlēšanu iznākumu. Lēmumu nav pieņēmusi gandrīz ceturtā daļa respondentu – 24,3%.

Aptauja arī uzskatāmi parāda, cik strauji ir samazinājies Ušakova atbalstītāju skaits. No 48,8% martā līdz 42,8% šomēnes.

Ja nākamnedēļ Rīgas domes vēlēšanās par Ušakovu nobalsos mazāk nekā 50% vēlētāju, viņš mēra amatu varēs saglabāt tikai tad, ja kāda cita partija būs gatava veidot koalīciju Ušakova vadībā.

Turpretī Bondara politiskajam spēkam izdevies ievērojami audzēt atbalstītāju skaitu. Martā par viņa sarakstu bija gatavi balsot tikai 2,9% respondentu, aprīlī – jau 10%, bet šomēnes – 8,1%. Tikmēr sarucis ZZS atbalstītāju loks – no 7,5% martā līdz 5,9% maijā. Bet Nacionālās apvienības popularitāte nav piedzīvojusi ievērojamas izmaiņas.

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanas notiks 3. jūnijā. Plašāk par vēlēšanām – "Delfi" īpašajā sadaļā.