Minētie kriminālprocesi ir uzsākti par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar 2017. gada 3. jūnija Latvijas Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanām. Ņemot vērā, ka kriminālprocesu ietvaros notiek izmeklēšana, DP patlaban nevar sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanu gaitu.

DP atgādina, ka pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā dienests strādā pastiprinātā režīmā.

DP aicina Latvijas iedzīvotājus informēt pa tālruņa numuru 67208964 vai e-pastu dpdd@dp.gov.lv jebkurā diennakts laikā par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle. Vienlaikus aicinām informēt DP arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par vēlēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputātu kandidātam. Iespēju robežās aicinām personas, kurām ir šāda veida informācija, fiksēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas, veikt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio fiksēšanu.

Jau vēstīts, ka 2. jūnijā Rēzeknē 251. vēlēšanu iecirknī, iespējams, notikusi vēlētāju balsu pirkšana, pastāstīja Rēzeknes vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Diāna Piroškina.

Minētā iecirkņa vēlēšanu komisijas darbinieki ievērojuši trīs iereibušus vīriešus, kuri sākumā iegājuši iecirknī un nobalsojuši, bet pēc tam izgājuši ārā, zvanījuši pa mobilo telefonu un ar atlikušajiem vēlēšanu sarakstiem kādu gaidījuši. Pēc satikšanās ar gaidīto personu katrs devies uz savu pusi. Vēlēšanu komisijas darbinieki pieļauj, ka minēto personu satikšanās gaitā varējusi notikt norēķināšanās par iespējamajam balsu pircējam nepieciešamo balsojumu.

Par notikušo nekavējoties informēta Drošības policija, kuras darbinieki ieradušies norādītajā iecirknī un veikuši nepieciešamās darbības. Tā kā vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai ir tikai aizdomas par labu kuram sarakstam balsis ir pirktas, taču pagaidām nav pierādījumu, saraksta numuru viņa neatklāj.

Tāpat vēstīts, ka vietējie iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņojuši par balsu pirkšanu Jēkabpilī. Tomēr Jēkabpils Pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis atklāja, ka policija informācija par balsu pirkšanas mēģinājumiem nav saņēmusi. "Esam runājuši ar kolēģiem, mums šādu ziņu nav," pauda Surkulis. Viņaprāt, šādas baumas tiek izplatītas, jo par vietu Jēkabpils domē konkurē daudzu sarakstu kandidāti.