(Sākotnējā versijā tehnisku iemeslu dēļ video skaņa atsevišķās ierīcēs bija nekvalitatīva. Atvainojamies skatītājiem!)

Pirmdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās partijas "KPV LV" līdzpriekšsēdētāji Artuss Kaimiņš, Linda Liepiņa un partijas biedrs Aldis Gobzems, kurš būs arī partijas premjera amata kandidāts. Saruna ir daļa no diskusiju sērijas "Par ko balsot?".

Artuss Kaimiņš 12. Saeimā tika ievēlēts no Latvijas Reģionu apvienības saraksta. Drīz viņš šo Saeimas frakciju pameta un kopā ar domubiedriem izveidoja partiju "KPV LV". Politiskais spēks iebilst pret līdz šim varas partiju īstenoto politiku, izvirzot mērķi līdz 2050. gadam panākt, ka Latvijā dzīvos 2,5 miljoni iedzīvotāju. Par savu premjera kandidātu partija izvirzījusi advokātu Aldi Gobzemu.

Kā ziņots, "Delfi TV ar Jāni Domburu" pirms šoruden gaidāmajām vēlēšanām īsteno diskusiju sēriju "Par ko balsot?". Pirmā šīs sērijas daļa tiešraidē skatāma divu nedēļu garumā, sākot ar 14. maiju. Šajās diskusijās katru darba dienu notiks sarunas ar partiju līderiem par Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, konkurenci un potenciāliem piedāvājumiem.

Šī gada 6. oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Lai gan kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies tikai 18. jūlijā, jau šobrīd partijas izvērsušas aktīvu gatavošanos. Atsevišķi politiskie spēki jau tagad izvirzījuši savas "lokomotīves" un premjera amata kandidātus, grupējas un pārgrupējas apvienībās ar citām partijām, izrāda savu nostāju, virzot likumdošanas iniciatīvas un rīkojot protestus.

Uz diskusijām aicinātas visas partijas, kuru atbalsts sabiedrībā saskaņā ar publiski pieejamiem socioloģisko aptauju datiem pēdējā laikā vismaz vienā mēnesī pārsniedzis 1%. No katras partijas uz diskusijām aicināti trīs to formālie un faktiskie līderi. Partijām tika dota iespēja izvēlēties sev ērtākos diskusiju laikus, tādēļ to secībai nav saistības ar popularitāti vai citiem raksturlielumiem.

Portāls "Delfi" un raidījuma vadītājs Jānis Domburs aicina arī lasītājus un skatītājus uzdot politiķiem jautājumus vai rosināt tēmas, kas diskusijās būtu apspriežamas. To iespējams darīt, sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv) vai izmantojot "Delfi Aculiecinieka" sistēmu, kur visi iesūtītie jautājumi tiks apkopoti un apskatāmi publiski.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Linda Liepiņa Atis Zakatistovs Artuss Kaimiņš Jānis Domburs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form