Otrdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās partiju "Saskaņa" pārstāvošie Saeimas deputāti Jānis Urbanovičs, kurš ir arī partijas valdes priekšsēdētāja vietnieks, Igors Pimenovs, kurš ir arī partijas valdes loceklis un Jānis Ādamsons. Saruna ir daļa no diskusiju sērijas "Par ko balsot?"

"Saskaņa" iepriekšējās – 12. Saeimas – vēlēšanās guva lielāko vēlētāju, proti, 23% atbalstu. Tiesa gan, iepriekšējās – ārkārtas – parlamenta vēlēšanās partijas politiskais priekštecis apvienība "Saskaņas centrs" ieguva vēl lielāku vēlētāju atbalstu, sasniedzot 28%. Tradicionāli šis politiskais spēks pārstāv Latvijas krievvalodīgo un citu mazākumtautību intereses. Neraugoties uz uzvaru pēdējās divās Saeimas vēlēšanās un augstiem sasniegumiem, partija vienmēr strādājusi opozīcijā, lielāko varu iemantojot galvaspilsētas un Latgales pašvaldībās.

Kā ziņots, "Delfi TV ar Jāni Domburu" pirms šoruden gaidāmajām vēlēšanām īsteno diskusiju sēriju "Par ko balsot?". Pirmā šīs sērijas daļa tiešraidē skatāma divu nedēļu garumā, sākot ar 14. maiju. Šajās diskusijās katru darba dienu notiek sarunas ar partiju līderiem par Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, konkurenci un potenciāliem piedāvājumiem.

Šī gada 6. oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Lai gan kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies tikai 18. jūlijā, jau šobrīd partijas izvērsušas aktīvu gatavošanos. Atsevišķi politiskie spēki jau tagad izvirzījuši savas "lokomotīves" un premjera amata kandidātus, grupējas un pārgrupējas apvienībās ar citām partijām, izrāda savu nostāju, virzot likumdošanas iniciatīvas un rīkojot protestus.

Uz diskusijām aicinātas visas partijas, kuru atbalsts sabiedrībā saskaņā ar publiski pieejamiem socioloģisko aptauju datiem pēdējā laikā vismaz vienā mēnesī pārsniedzis 1%. No katras partijas uz diskusijām aicināti trīs to formālie un faktiskie līderi. Partijām tika dota iespēja izvēlēties sev ērtākos diskusiju laikus, tādēļ to secībai nav saistības ar popularitāti vai citiem raksturlielumiem.

Portāls "Delfi" un raidījuma vadītājs Jānis Domburs aicina arī lasītājus un skatītājus uzdot politiķiem jautājumus vai rosināt tēmas, kas diskusijās būtu apspriežamas. To iespējams darīt, sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv) vai izmantojot "Delfi Aculiecinieka" sistēmu, kur visi iesūtītie jautājumi tiks apkopoti un apskatāmi publiski.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Igors Pimenovs Jānis Ādamsons Jānis Domburs Jānis Urbanovičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form