Kontrabandas un nelegālās tirdzniecības apkarošanai pieejami vairāk nekā 80 miljoni eiro
Foto: Publicitātes attēls

Globālais tabakas izstrādājumu ražotājs "Philip Morris International" (PMI) ir izsludinājis projektu konkursu iniciatīvām pret nelegālo tirdzniecību, kontrabandu un organizēto noziedzību. Kopējais pieejamais finansējums PMI programmā "Impact" pārsniedz 80 miljonus eiro, un projektus var pieteikt gan privātas organizācijas, gan valsts un pašvaldību iestādes un institūcijas arī no Latvijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No PMI "Impact" finansējuma tiks atbalstīti projekti, kuru mērķis būs vērsts uz nelegālās tirdzniecības un ar to saistīto noziegumu, piemēram, korupcijas, naudas atmazgāšanas un organizēto noziedzīgo tīklu darbības apkarošanu.

Projektus var īstenot visā pasaulē, taču to aktivitātēm jābūt vērstām uz vismaz vienu vai vairākām ģeogrāfiskajām zonām: Austrumeiropu, Tuvajiem Austrumiem, Ziemeļāfriku, Trīs robežu zonu Dienvidamerikā, Centrālameriku, Dienvidameriku un Dienvidaustrumāziju. Projektu iesniedzēji no Latvijas var pieteikt iniciatīvas dažādām pārrobežu sadarbības programmām, kā partnerus piesaistot organizācijas vai iestādes no, piemēram, Krievijas vai Baltkrievijas.

Projektu otrajā kārtā tiks atbalstītas:

  • pētījumu programmas, lai uzlabotu zināšanas par nelikumīgu tirdzniecību un ar to saistītiem noziegumiem, palīdzot labāk izprast visus problēmas aspektus un izstrādāt risinājumus;
  • izglītības iniciatīvas, lai uzlabotu valsts un privātā sektora spējas efektīvi apkarot nelikumīgu tirdzniecību un palielināt starpnozaru sadarbību;
  • pasākumi, lai palielinātu sabiedrības izpratni jautājumos par nelegālo tirdzniecību, tās negatīvo ietekmi, kā arī par veidiem, kā to novērst;
  • tehnoloģisko risinājumu izstrāde, aprīkojuma un iekārtu iegāde, lai sekmētu tiesībsargājošo institūciju kapacitāti.

Iesniegto projektu izvērtēšanu veiks PMI ekspertu padome un izvērtēšanas process norisināsies vairākās kārtās. Pretendentam līdz šā gada 15. novembrim ir jāiesniedz atbilstības apliecinājums un projekta idejas izklāsts, ko izvērtēs eksperti un labākie no projektu pieteikumiem tiks izvirzīti nākamajai kārtai ar aicinājumu sagatavot detalizētu projekta pieteikumu, ko izvērtēs ekspertu padome un lems par finansējuma piešķiršanu. Visa informācija par PMI programmu "Impact" un projektu pieteikšanu pieejama: https://www.pmi-impact.com/.

Jāatzīmē, ka pirmajā projektu kārtā tika atbalstīti 32 projekti par kopumā 28 miljoniem ASV dolārudažādiem izpētes, tehnisko risinājumu izstrādes, aprīkojuma un tehnoloģiju iegādes, iestāžu kapacitātes un zināšanu, sabiedrības izglītības, kā arī pārrobežu sadarbības veicināšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form