Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rīgas gospeļkoris dodas Adventes turnejā pa Latviju

Rīgas gospeļkoris dodas Adventes turnejā pa Latviju
Foto: Publicitātes foto

Ar koncertu sestdien, 29. novembrī, Rīgas Gospelkoris uzsāk Adventes koncertturneju pa Latviju. Tās laikā koris viesosies Cēsīs, Gulbenē, Smiltenē, Bauskā, Lielvārdē, Ogrē, Piņķos un Tukumā, kā arī sniegs koncertu Rīgā.

Kora pārstāvji sola, ka svētku koncertprogramma atšķirsies no citām, jo šogad koncerti veltīti mūziķim, kas dziedātājus, gadiem ejot, iedvesmojis visvairāk – mūsdienu gospel mūzikas leģendai Kirkam Frenklinam.

"Vairāk nekā 10 kora pastāvēšanas gados esam izpildījuši daudz un dažādu autoru dziesmas, bet tagad ir pienācis brīdis pateikt paldies kora pirmajam iedvesmas avotam. Nav bijis koncerts, kurā mēs neizpildītu kādu skaņdarbu no Kirka Frenklina plašās daiļrades, tādēļ šajā svētku programmā skanēs kora mīļākās dziesmas no mākslinieka repertuāra, kā arī, protams, dziesmas Ziemassvētku noskaņās," pastāstīja kora diriģents Jānis Maslovskis.

Kirks Frenklins ir viens no pirmajiem, kurš apvienoja tādus mūzikas žanrus kā gospel, hip hop, un R&B, apvienojot arī šo žanru piekritējus. Savu profesionālo darbību mūziķis sāka jau 1992.gadā, muzicējot gan kopā ar paša izveidotiem koriem, gan kā solomākslinieks. Viņš ir saņēmis deviņas "Grammy" balvas, 16 "Dove Awards" un citas prestižas mūzikas balvas.

Rīgas Gospelkoris pastāv jau vairāk nekā desmit gadus, kuru laikā tas aktīvi koncertējis kā Latvijā, tā arī citviet pasaulē - ASV, Norvēģijā, Vācijā, Kiprā un citviet. Kora dziedātāji pieredzi smēlušies pie slaveniem gospel mūzikas pasniedzējiem un izpildītājiem no ASV, Polijas, Lielbritānijas un Vācijas, lai ar savu skanējumu iepriecinātu klausītājus Latvijā. Savus darba augļus koris plūca šajā vasarā, Pasaules koru olimpiādē, kur "Gospel" mūzikas čempionu kategorijā izcīnīja Zelta medaļu.

Ieeja koncertos par ziedojumu.

Source info

DELFI Kultūra


Lasi vēl