Četras aplikācijas ikmēneša tēriņu pārvaldīšanai
Foto: Publicitātes foto

Ikviens no mums ir mēģinājis plānot savus ikdienas tēriņus: pierakstīt tos uz lapiņas vai telefonā, analizēt, kam visvairāk tiek iztērēta nauda un kādam pirkumam tā jāatlicina, un tamlīdzīgi. Bieži vien šāda rēķināšana beidzas pēc pirmā vai otrā mēneša, jo tā ir sarežģīta un laikietilpīga. Taču tehnoloģijas finanšu pārvaldību ir padarījušas vienkāršāku – tagad varam izmantot dažādas mobilās aplikācijas, kas ļauj daudz efektīvāk uzraudzīt ikmēneša izdevumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vadošā mobilo sakaru operatora Tele2 tehniskā servisa vadītājs Gints Peičs ir apkopojis četras lietotnes, kas Tev palīdzēs pārvaldīt finanses.

1. Viss vienuviet

Situācija. Tev ir vairāki konti, iespējams pat dažādās bankās, un to lietotnes telefonā. Mēneša beigās nav skaidrības, kā un kur nauda tikusi tērēta.

Risinājums. Pamēģini vienu no populārākajām finanšu plānošanas lietotnēm Mint, ko visā pasaulē izmanto jau 20 miljoni cilvēku. Lietotne var tikt sasaistīta ar visiem aktīvajiem bankas kontiem. Tādējādi vienmēr zināsi savu patieso finanšu stāvokli. Lietotne seko līdzi ienākumiem, izdevumiem, sarindo tos un izveido kopējo finanšu vēsturi. Tāpat tajā var uzstādīt limitus un saņemt brīdinājuma ziņu, kad tie tiek pārsniegti. Piemēram, ja izklaidēm ikmēneša limitu izvēlies 200 eiro apmērā, bet to sasniedz priekšlaicīgi, Mint atsūtīs brīdinājuma ziņu, kas atgādinās taupīt naudu.

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/mint-personal-finance-money/id300238550?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mint&hl=en

2. Stabils ģimenes budžets

Situācija. Jūsu ģimenē budžets ir kopējs visiem tās locekļiem. Kaut arī par galvenajām izdevumu pozīcijām un pirkumiem esat savstarpēji vienojušies, skaidrības par naudas plūsmu nav.

Risinājums. Te noderīga būs Goodbudget aplikācija, kuru var izmantot no piecām dažādām ierīcēm, tādējādi tas ir kā virtuālais maks visai ģimenei. Katram ģimenes loceklim, kurš savā viedierīcē lejupielādējis šo lietotni, būs iespēja pārliecināties par kopējo budžetu, iepazīties ar grafiku un tā analīzi, kā arī iepirkšanās paradumiem. Aplikācijā varēs arī redzēt, kur ģimene iztērē lielāko daļu naudas un jau iepriekš saplānot ideālos mēneša izdevumus.

iOS: https://itunes.apple.com/in/app/goodbudget-budget-planner/id471112395?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dayspringtech.envelopes&hl=en_IN

3. Tikai pati svarīgākā informācija

Situācija. Tev šķiet svarīgi kontrolēt naudas plūsmu, bet nav vēlēšanās savstarpēji savienot bankas kontu un mobilo ierīci.

Risinājums. Izmēģini Spending Tracker! Šajā aplikācijā visu svarīgāko informāciju var ievadīt manuāli. Gan izdevumus, gan ienākumus tajā var sadalīt dažādās kategorijās, piemēram, īre, izklaide, iekrājumi, nodokļi u. tml. Šīs dažādās grupas var arī viegli atzīmēt dažādās krāsās, bet visa ievadītā informācija pārvēršas informatīvā grafikā.

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/spending-tracker/id548615579?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhriley.spendingtracker

4. Uzzini pirmais par akcijām veikalos

Situācija. Tev patīk taupīt, izmantojot lielveikalu akciju piedāvājumus, taču izsekot tiem tīmekļa vietnēs vai sociālo tīklu profilos ir gandrīz nereāli.

Risinājums. Labā ziņa ir tā, ka lielāko Latvijas tirdzniecības ķēžu akcijas apkopotas vienā lietotnē Sale, kas sniedz iespēju ērti aplūkot aktuālākos piedāvājumus.

iOS:https://itunes.apple.com/us/app/sale-iep%C4%93rcies-izdev%C4%ABgi/id1359032930?ls=1&mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.onlinemedia.leaflets&hl=lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form