Uzzini, kas nodrošina ātrāko mobilo internetu Latvijā
Foto: Publicitātes foto

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) katru gadu visā Latvijā veic mērījumus, lai noskaidrotu mobilo sakaru kvalitāti. Oficiālie mērījumu dati* liecina, ka jau trešo gadu pēc kārtas ātrāko mobilā interneta lejupielādes ātrumu Latvijā saviem klientiem nodrošina mobilo sakaru operators Tele2: vidējais ātrums sasniedz 45,86 Mbit/s, bet maksimālais 123,85 Mbit/s.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

SPRK mērījumi, kas visa gada garumā tika veikti vairāk nekā 1200 vietās visā Latvijas teritorijā, atklāj, ka Tele2 ir arī līderis 4G pārklājuma ziņā, nodrošinot 99,63% pārklājumu pilsētās un 98,5% mobilā interneta pārklājumu lauku apvidos, apsteidzot citus tirgus dalībniekus.

"Šie rezultāti atspoguļo mūsu ieguldījumus tīkla infrastruktūrā. Latvijā esam uzbūvējuši jau vairāk nekā 1000 bāzes stacijas un investējuši to modernizācijā. Kā rāda SPRK dati, tad trīs gadu laikā mūsu vidējais lejupielādes ātrums palielinājies par 166% - no 27,5 Mbit/s 2016. gadā līdz 45,86 Mbit/s 2018. gadā. Arī šogad aktīvi strādāsim 4G tīkla kapacitātes un pārklājuma uzlabošanā, atvēlot tam rekordlielu summu – 15 miljonus eiro," atzīst Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Tele2 ir arī kopumā augstākie vidējie mobilo sakaru tīkla lejupielādes rādītāji. Proti, 62,98% gadījumu Tele2 tīklā bijis iespējams sasniegt lejupielādes ātrumu robežās no 30 līdz 100 Mbiti/s.

SPRK mobilā interneta un elektronisko sakaru mērījumus veic regulāri, tos apkopojot ikgadējā "Elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes pārskatā". SPRK ir neatkarīga organizācija, kuras galvenā funkcija ir sabiedrisko pakalpojumu regulēšana, līdz ar to tās dati ir uzticami un objektīvi.

*https://infogram.com/id-parskats_2018_kopsavilkums-1h0r6ropqoml6ek?live

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form