Egils Līcītis: Kur ir 'Vienotības' Donalds Tramps
Foto: Publicitātes foto

Vienai kategorijai jūtelīgu cilvēku pavisam noteikti šķiet, ka vienīgi džihādiskā "Al Nusra" būtu vēl šaušalīgāka organizācija pie varas Rīgas domē par Nila Ušakova sociāldemokrātisko, bet uz tādu kataklizmu jāpagaida apmēram līdz 2050.gadam, kad Latviju islamizēšot, un rātsnamu ar parādes durvīm sagriezīs pret Meku. Pagaidām ar pilsētnieku vairākuma gribu mūsu daudznacionālo metropoli pārvalda pareizticīgie slāvi un bijušie komjaunieši, nevis Allāha pielūdzēji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms trim gadiem bija lielisks plāns sacelties pret "saskaņiešu" hegemoniju latviešu galvaspilsētā un pašvaldību vēlēšanās tā dot pa sēžamvietām, ka Nils ar visiem saviem fruktiem būs spiests laist vaļā ļekas, bēgt pa pazemes eju zem Daugavas uz Zasulauku, pazust kaut kur Imantā un nekad vairs nerādīties "Astorijā", "Mazajā Lunā" , vai kur nu kurais rātskungs pusdienoja. Sarmīte Ēlerte brokātā ar svītu ierastos paņemt likumīgi atgūtās pilsētas atslēgas un mēra zelta ķēdi. Diemžēl, piedāvājums iedegt Rīgu par Ziemeļu zvaigzni un četros gados nosiltināt hruščovkas piecstāvenes nerada pārmēru daudz atsaucīgu siržu.

Un neba drošsirdīgās Ēlertes kundzes dēļ, kura uzņēmās nepateicīgo listes lokomobīles lomu, kad mīkstpēdiņi kungi, aizbildinoties ar tekošām darīšanām, atteicās mēroties muskuļiem ar pilsētas galvu Ušakovu un pagaisa krūmos. "Vienotības" kampaņas organizatoriem piemita tik daudz radošās izdomas dzirkstelītes, lai pagrabiņā sarīkotu alus puču, nevis uzņemtos "kauju par Rīgu". Ja viņi vēl nav patriekti, gaidiet nākamo lozungu, ka Rīgai jākļūst par mazo Parīzi un kādas dāmītes ierašanos priekšplānā ar bageti padusē. Turklāt jāatzīst, ka cienīgmāte Sarmīte elegantā bikškostīmā piemērotāka kandidēt par Apvienoto Nāciju ģenerālsekretāri, nevis ķitelī vandīties pa municipālo priekšvēlēšanu komunālo mēslu kasti. Toreiz no lepnības piepūtušos valdošo partiju pārspēja arī pieticīgie nacionālie mazie brāļi, kuri tik vien darīja, kā listes priekšgalā nolika frišu, glītu sievieša cilvēku.

Kopš tiem laikiem daudz ūdeņu aiztecējis pa Rīgas kanālu, bet it īpaši jaunajā ģeopolitiskajā situācijā, informatīvajā karastāvoklī sievietes Sarmītes sētā sēkla "pazaudēsim Rīgu, pazaudēsim Latviju" dziļi kritusi sarkanbaltsarkano rīdzinieku sirdīs. Galvaspilsētu jāatgūst! Mērs ir bijis diezgan uzmanīgs. Ja neskaita ālēšanos 9.maijā, reti kurš domes nolēmums bijis tik toksisks, lai aizskartu latvietību. Pēc populistu paražām Ušakovs tik mīca veco mīklu. Gādā pilsētniekiem maizi, gaļu, malku un izpriecas. Trūkumu cietējiem neaizmirst iepilināt pa karotītei saldena mežrozīšu sīrupa. Valstsnācijas apspiestām minoritātēm mērs ir pusdieva vietā. Ušakova talismans - palētinātā vai bezmaksas trama biļete - vienmēr nostrādā. Redzams pluss, ka Rīgas lielvecākais labprāt sarunājas ar vēlētājiem un sakāmā vielu neizzīž no pirksta, kas ir standartprakse virknei latviešu politiķu, kuri izpildās kā klaigātāji uz tirgus plača, vai ne mū, ne mē nezinīši.

Tomēr cilvēki, kas mīl atzīmēt kalendāros notikumus, zinās, ka līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām atlicis akurāt viens gads. Labticīgie lojālisti pieņem, ka smagu sakāvju piemeklētās "Vienotības" birojā kūsā dzīva rosība, lai ar otro elpu spīdoši startētu pēc lauriem Rīgas vēlēšanās un pierādītu, ka partija cietusi vien pārejošas grūtības. Nacionālie rīdzinieki labsajūtā jau berzē rokas, smaida 64 zobu smaidu - nu gan mūsējie vienreiz plucinās kundziņus, kas laistās no treknuma un iekortelējušies galvaspilsētā pie noteikšanas! Pēc uzvaras vēlēšanās "saskaņiešiem" dos stundiņu laika sakravāt mantību, un lai sēra smaka Rātsnamā vairs nebūtu!

Mazliet aizdomīgi, ka, lai gan netrūkst materiāla rīdzinieku uzmanības piesaistīšanai par domes defektīvām darbībām, liekot ušakoviešiem lēnām noasiņot, tās gaismā ceļ pārsvarā žurnālisti. Sākot ar pilsētas ielu uzturēšanu stāvoklī, kas liecina par hitleriskās Vācijas veikto bombardēšanas darbu pabeigtību, un beidzot ar ierēdņu pērkamību. Opozīcija kuro gadu apgalvo, ka Rīga ir bankrota bezdibeņa priekšā, bet saprotami, ekspertīzes līmenī neparāda bilanci, cik dziļa būtu budžeta bedre, kādi uzkrājumi noēsti, kā izdalītas vietas pie siles. Uz vāju rezonieru apmētāšanos ar sīkiem apvainojumiem un bezspēcīgiem argumentiem mērijas amatu personas jau pieradušas atbildēt ar šarmantu plecu paraustīšanu - nu i što? Sak, ko spēj tūdaliņi? Skatīties uz zvaigznēm un kaut ko klepot domes sēdēs, kamēr uz mūsu pleciem turas visa saimniecība!

Nu nekas! Aktīvākie pilsoņi nav nocietušies un aizņēmuši labākās vietas pie programmu degustācijas galdiem, kur cienījamā "Vienotība" un Nacionālā apvienība servēs cienasta uzkodas. Gaida priekšvēlēšanu stratēģijas, no kurām pretnieki bailēs pieliks bikses, jo beidzot atklās Maksa un Morica nedarbus. Degot iepazīties ar jauno produktu piedāvājumu, iedzīvotāji pieliek divtik platu soli, steidzoties pretī klauvējieniem pie durvīm. Dzi, ja nu "Vienotības" jānītis nāk savu ļaužu apraudzīt, kā kādreiz Repše staigāja pa dzīvokļiem, nesdams prieces vēsti? Ak nē, klauvējuši tikai debesu tētiņa sūtīti Jehovas liecinieki, ticības brāļus zvejodami un svētulīgu literatūru izplatīdami.

Gan mūsējie parādīs mēra amata kandidātus ar varoņu starojumu, no kā Ušakova kaķiem miedzas ciet acis un mūkot skrapst nagi. Tūliņ no gaišo, latvisko spēku komandpunktiem zvanīs zvanus (neejiet tālu prom no rādžiņa), ka atrasti spēka lietošanā ievingrinājušies ģenerāļi, kas vadīs izšķirošo cīņu par ienaidnieka ieņemtās galvaspilsētas atgūšanu.

Miermīlīgie iedzīvotāji daudzdzīvokļu ēku virtuvītēs un savrupnamu cigāru istabās informējas par iespējamām nominācijām. Ka pirmais noteikti būs kāds vietējais populārais Donalds Tramps, kam nevienā mērķauditorijā nav pēc vārda kabatā jāmeklē. Populismā lielmeistars sitīs pušu Ušakovu, nohipnotizēdams kā trusīti! Un pēc tam TV debatēs ieturēsies ar garzems notriekto mēru maltītē. Supertramps nebīsies iet pie Purčika kontingenta elektorāta, runāt, vienalga, vai neandertāliešu vai proletāriešu sapulcēs, līdz iemantos atzinību plašās rīdzinieku masās, kā lielvecākā amatam derīgāks lietaskoks par Nilu. Kas zin, vai pati Solvita negribēs paņemt amatu kā ogu un Ušakovu nosūtīt vēl tālāk par Honkongu? Nav izslēgts, ka par frontmenu iecels kādu garīgo līderi ar godīgu sejiņu vai praktiķi ar sajēgu pilsētplānošanā. Varenai partijai, kam augstākajā līgā ir vismaz seši septiņi kandidāti uz premjera amatu, rezervē noteikti ir solīdi cilvēki, kuri kāptu uz Rīgas jumta, duelētos uz velna paraušanu, lai ari pretinieks būtu garāks par Pētertorni. Arī NA atradīs vēl patīkamāku personu par jauko Baibu Broku. Kāds Artūram Irbem līdzīgs skaistulis tiks likts saraksta vadībā, kas nepieļaus, ka nacionālie spēki atkal kaput.

Pag, neesat dzirdējuši ne peles pīkstiena, ka mūsējie gatavotos atkarot Rīgu! Vienīgais, ko zināt par opozīcijas darbiem, ka kāds pinkainis uztaisījis pāris slikti apmeklētus protesta mītiņus? Vai jūs māc briesmīgas aizdomas, ka NA un "Vienotības" virzītie Rīgas lielvecākā kandidāti labākajā gadījumā derēs konkurencei par vasarnīcu kooperatīva priekšsēdētāja vietu?

Neuztraucieties. Latviskās partijas gaida, kad "Saskaņa" pati izmetīs baltos dvieļus, pirms to transportēs uz šrotu. Bet viņi sagaidīs, ka sociāldemokrāti ar džipiem pašvaldību vēlēšanās brauks ieņemt nocietinātos rajonus Jūrmalā, Liepājā, Daugavpilī, jo rūpīgi gatavojas tikt virskundzībā Latvijas lielākajās pilsētās. Bet Rīgu Ušakovs var paņemt ar pliku roku, un viņam nebūs pat jāatvelk kreiseris "Aurora" no Pēterburgas, jo neviens jau netaisās ieņemt viņa stipro pili.

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form