Sabiedrības Iniciatīvas centrs: Vienotībai jāsniedz atbildes par Galvanovska darbību Valmierā
Foto: LETA

Sabiedrības iniciatīvas centrs aicina partiju apvienībai Vienotība sniegt atbildes par Galvanovska un Valmieras JL pašvaldības deputātu darbību sabiedrības interesēs

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izprotot tuvojošos situāciju par iespējamām 11. Saeimas vēlēšanām un apvienības VIENOTĪBA aktīvi pausto nostāju par dalību Latvijas Republikas Saeimas vēlēšanās, biedrība „SABIEDRĪBAS INICIATĪVAS CENTRS" lūdz sniegt atbildes uz jautājumiem par Valmieras pašvaldības deputātu (JL)- Ivo Lakuča, Andra Kabraka, Venta Beķera un Saeimas deputāta, bijušā Valmieras pašvaldības lēmējvaras pārstāvja Guntara Galvanovska darbību sabiedrības interesēs.

1. Citāts no no portāla www.galvanovskis.lv „Par labiem darbiem Valmierai": "Es biju pret Jāņa Daliņa stadionā augošo koku izciršanu, un publiski paudu savu viedokli, ka nepieciešama šī jautājuma sabiedriska apspriešana. Gan kā sportistam, gan apmeklētājam, kas stadionā pavadījis daudzus gadus, šis lēmums bija sāpīgs un grūts. Esmu diezgan konservatīvs un man, tāpat kā daudziem citiem valmieriešiem bija grūti pieņemt izmaiņas". Guntars Galvanovskis. 14.10.2011. Balsojumā par koku izciršanas apstrīdēšanu Valmieras pašvaldības lēmumā Nr.464 no 14.10.2010.gada Guntars Galvanovskis balsoja PAR koku izciršanu Jāņa Daliņa stadionā. Vārdi nesaskan ar darbiem! Vai G.Galvanovskim vēlētāji var uzticēties?

2. Citāts no no portāla www.galvanovskis.lv „Par labiem darbiem Valmierai": „Ik pa laikam nākas dzirdēt apmelojumu, ka esmu satuvinājies ar Tautas partiju, jo balsoju par šīs partijas atbalstītajiem lēmumiem, kā argumentu minot, man piešķirto Basketbola kluba Valmiera prezidenta amatu, bet šīs runas ir klaji meli, jo prezidenta amats tika piedāvāts ikvienam interesentam, tajā skaitā tiem, kas šobrīd ir lielākie bļāvēji par izpildvaras un lēmējvaras saplūšanu, tomēr neviens šo pienākumu neuzņēmās, jo, protams, tukši runāt ir viens, bet pavisam, kas cits iet un darīt". Guntars Galvanovskis. Vai Guntars Galvanovskis un apvienība VIENOTĪBA joprojām uzskata, tas nav interešu konflikts, ka Guntaram Galvanovskim, piedāvāja amatu minētajā sporta klubā, kura budžets lielākoties ir atkarīgs no Valmieras pašvaldības?

3. Citāts no portāla www.galvanovskis.lv „Par labiem darbiem Valmierai": "Tā ar Jaunā laika iniciatīvu, tapa Valmieras pašvaldības informatīvais izdevums Valmiera domā un rada. Avīzes izveidošana valmieriešiem bija viens no Jaunā laika uzstādījumiem, tādēļ esmu priecīgs, ka tas beidzot ir īstenojies". Guntars Galvanovskis. Citāts:"Es uzskatu, ka avīze pilsētas iedzīvotājiem bija nepieciešama, lai radītu priekšstatu par to, ko dara pašvaldība". Guntars Galvanovskis

Citāts no Valmieras pašvaldības informatīvā izdevuma „Valmiera domā un rada" 2011. gada Nr. 9.  Virsrakstā „Valmieras iedzīvotāju aptaujas rezultāti": „Uz jautājumu, kuras personas viedoklim pašvaldībā iedzīvotāji visvairāk uzticas, pārliecinoši, 30% respondentu minējuši Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāju Inesi Boķi un izpilddirektoru Jāni Baiku". Vai Guntara Galvanovska (Jaunais laiks) iniciatīva par pašvaldības avīzes izdošanu nekalpo Tautas partijas tēla reklamēšanai  par Valmieras pašvaldības budžeta līdzekļiem, un vai tā nav konkurences kropļošana ar vietējiem laikrakstiem?

4. Vai Valmieras pašvaldības Jaunā laika deputātu solidārie balsojumi ar Tautas partiju un atturēšanās no balsojuma neliecina par Valmieras pašvaldības Jaunā laika atbalstu Tautas partijai, saglabājot savas personīgās intereses un savu labumu, ne sabiedrības?

Piemēram:

-atturēšanās balsojumā par Jāņa Zemļicka komandēšanu uz Deli par Valmieras pašvaldības budžeta līdzekļiem;

-algu paaugstināšana Valmieras izpildvaras pārstāvjiem;

-SWED bankas (filiāles vadītājs JL deputāts Andris Kabraks) kredītlīnija Valmieras siltumā;

-BMX kluba ievērojams finansiāls atbalsts (JL deputāts Ivo Lakučs).

  

5. Valmieras pašvaldībā (ne tikai)  šobrīd ir izteikti saplūdusi lēmējvara ar izpildvaru. Nevarētu būt tā,  ka deputāti, pildīdami savus pienākumus un izmantojot deputāta pilnvaras, vienlaicīgi atrodas amatpersonas statusā pašvaldību dibinājumos, iestādēs un uzņēmumos. Kāds ir apvienības VIENOTĪBA viedoklis, vai deputāta (lēmējvara) statuss ir savienojams ar amatpersonas statusu pašvaldības iestādēs, dibinājumos, kapitālsabiedrībās, kuras saņem finansējumu, samaksu par pakalpojumiem no pašvaldības budžeta? Vai deputātu pārstāvētiem uzņēmumiem, piemēram deputāts ir vietējās bankas pārvaldnieks (A.Kabraks) vajadzētu piedalīties konkursā un/vai piedāvāt  pakalpojumus pašvaldībai, tās iestādēm, dibinājumiem un kapitālsabiedrībām? Vai šāda situācija neveicina korupciju?

  

6. Cik un kādus sabiedrībai labumu nesošus priekšlikumus VIENOTĪBAS/Jaunā laika  deputāti no Valmieras pašvaldības ir iesnieguši izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai pašvaldībā, cik no tiem ir ar mērķi uzlabot, padarīt caurspīdīgāku un efektīvāku pašvaldības, tās dibinājumu, iestāžu, kapitālsabiedrību darbu? Kādi un cik priekšlikumi ir realizēti un sniedz reālu labumu?

7. Cik reizes, kad un kur minētie deputāti ir, publiski paziņojot,  tikušies ar sabiedrību, snieguši atskaiti par savu darbību pašvaldībā, par konkrētiem plāniem un mērķiem?

8. Vai kāds no minētiem deputātiem, tajā skaitā Guntars Galvanovskis, tiks iekļauts deputātu kandidātu sarakstā no apvienības VIENOTĪBA dalībai iespējamās 11. Saeimas vēlēšanās?

Ar cieņu,

biedrības „SABIEDRĪBAS INICIATĪVAS CENTRS" valde


                                                                                                                                    Haralds Bruņinieks

                        Ineta Kļaviņa

 

                                                                                                                        Līga Meldere

 

                                                                                                                        Dace Amona

 

                                                                                                                        Viktors Dancis
Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form