Lai arī NMP dienests masu medijus iepriekš informēja, ka nav sniedzis ziņas par traģēdijā bojāgājušajiem, tomēr šāda informācija 22.novembrī parādījās medijos sākotnēji ar atsauci uz NMP dienestu kā uz informācijas avotu.

Pārbaudot publicēto informāciju, tika novērota sakritība publicētajam sarakstam un NMP dienesta rīcībā esošajam sarakstam, taču jānorāda, ka NMP dienesta rīcībā esošais bojāgājušo saraksts bija nepārbaudīts, tas nebija precīzs, jo bojāgājušie nebija vēl atpazīti, uzsver Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

"Šo procesu veica Valsts policija un tiklīdz tuvinieki bija atpazinuši visus traģēdija bojāgājušos, precīzais un patiesais saraksts tika nodots medijiem. Līdz ar to sākotnēji publicētajā nopludinātajā sarakstā, piemēram, bija minēta persona, kas nemaz nebija atradusies negadījuma vietā, bet kā dokumenti bija atrasti pie bojāgājušā – šo informāciju tikai atpazīšanas procesā varēja noskaidrot policija. Turklāt NMP dienesta sarakstā bija ziņas par traģēdijā cietušajiem, personas dati un sākotnējās diagnozes, kas ir ar likumu aizsargāta informācija un nav nododama trešajām pusēm bez pašu cietušo piekrišanas, taču kas iespējams notikušā rezultātā nodota trešajām pusēm," sacīja Bukša.

NMP dienests atkārtoti uzsver – mediķu rīcībā pēc avārijām un citiem negadījumiem nevar būt precīzi dati par bojāgājušo personībām, jo mediķi neveic atpazīšanu un personu identifikāciju.

Notikušais ir nepieļaujams pārkāpums. Lai nepieļautu šādas situācijas un noskaidrotu visus notikušā apstākļus, NMP dienests ir uzsācis iekšēju izmeklēšanu – ar direktora Armanda Ploriņa rīkojumu ir izveidota izmeklēšanas komisija, kura uzsākusi darbu un kurai ir jānoskaidro notikušā apstākļi un vainīgās personas. Atkarībā no komisijas atklātā, ja būs nepieciešams, NMP dienests vērsīsies arī tiesībsargājošās institūcijās.