Par festivāla mājvietu jau trešo gadu kļuvusi Jelgava, tikai šajā pavasarī tas risināsies nevis Pasta salā, kā divus iepriekšējos gadus, bet Uzvaras parka teritorijā un ilgs vienu dienu.

Šogad tēma veltīta valsts jubilejai "Saime simtgades ceļos". Festivāla laikā norisināsies diskusijas par saimes labklājību un tās lielo spēku. Kā viesi tiks pieaicināti eksperti un speciālisti, kuri savu ikdienu pavada, darbojoties veselības, izglītības un garīgās attīstības sfērās.

Par godu Latvijas simtgades jubilejai festivāls "Helsus 2018" tiks veltīts ģimenēm jeb plašākā nozīmē – saimei. Valsts simtgades svētku atslēga ir cilvēks, līdz ar to arī festivāla tematikā risināsies sarunas par visu, kas svarīgs saimes labklājībai un spēkam. Festivāla laikā tiks apspriestas tādas tēmas, kā ģimenes spēcināšana, ģimenes locekļu attīstība, bērni, vērtības, attiecības fiziskā un garīgā veselība, ģimenes saknes, senči un visbeidzot tradīcijas.

Festivāla nosaukums "Helsus" ir cēlies no angļu valodas vārda health, kas tulkojumā nozīmē "veselība". Šo vārdu attiecina uz cilvēka ķermeņa un gara veselību, tādēļ festivāla galvenais mērķis paliek nemainīgs – sniegt zināšanas, dāvāt dažādas prakses un veidus kā padarīt mūsu dzīvi apzinātāku, veselīgāku un saskanīgāku gan ar sevi, gan ar apkārtējo vidi. Saglabājot iepriekšējo gadu tradīcijas un atslēgvārdus "Ķermenim, Dvēselei, Veselībai", festivāls pulcēs savu sfēru speciālistus un meistarus gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Festivāla aizsācēja Agnese Irbe iedrošina: "Sevis izzināšana ir svarīga ikvienam gan maziem, gan lieliem. Festivāls piemērots jebkura vecuma cilvēkiem. Tādējādi ikvienam būs iespēja piedalīties diskusijās, lekcijās, jogas nodarbībās, meistarklasēs, muzicēšanā, dejās un dažādos rituālos. Ikviens interesents tiek laipni gaidīts jau mūsu ceturtajā festivāla norises gadā."

Visas dienas garumā uz galvenās festivāla skatuves uzstāsies mākslinieki un paralēli tam notiks dažādi konkursi. Festivālā norisināsies arī tirdziņš, kurā būs iespēja iegādāties Latvijas mājražotāju izgatavotos labumus, kā arī par gardu maltīti būs padomāts. Tā kā šogad festivālā īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem, dažādas atrakcijas, darbnīcas un meistarklases sagaidīs arī mūsu festivāla mazākos apmeklētājus.

Vairāk informācijas: www.helsus.org.