Ierasto svētku kartīšu vietā – spēka zīmes. Ieteikumi dažādām dzīves situācijām
Foto: Sev Mvrck / cc

Katru gadu mēs pērkam kartītes, lai apsveiktu savējos – gaumīgas un ne tik ļoti, ziemas ainavas un zaķīšus, kas nu kuram māksliniekam prātā nācis. Bet varbūt vērtīgāk būtu sūtīt pašdarinātu apsveikumu, turklāt – ne jau šādu tādu, bet ar mūsu pašu spēka zīmēm!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zīmju ir daudz, katram var piemeklēt to, kas tiešām dos pievienoto vērtību. Ja slinkums veidot apsveikuma kartīti, var uzzīmēt mazu zīmīti kaut vai uz dāvanas ietinamā papīra.

Uzrunāju latviskās dzīvesziņas kopēju Māru Branti, lai viņa iesaka, kam un kādas zīmes būs vispiemērotākās, piemēram, rosīgajam radiniekam, kurš saņēmies sākt pats savu biznesu, māsīcai, kura sen raugās pēc precinieka, mantinieka gaidībās esošajiem, vectantei, kurai klibo veselība, vai krusttēvam, kuram sākušās naudas ķibeles. Lūk, kas mums sanāca!

"Lieta tāda, ka visi apskatāmie jautājumi ir vienas mūsu dievestības pārvaldījumā," stāsta Māra. "Un tā ir Māra. Viņa ir atbildīga par visām norisēm materiālajā (vieliskajā) pasaulē. Māra piesaista darošās enerģijas, savukārt Dieva zīme – radošās."

Rosīgajam radiniekam, kurš saņēmies sākt savu biznesu

Ierasto svētku kartīšu vietā – spēka zīmes. Ieteikumi dažādām dzīves situācijām
Foto: Samuel Zeller / cc

Māra ir tā, kura palīdz jaunas lietas sākumam, arī biznesam. Nes veiksmi. Un biznesu taču taisām, lai būtu pārtikuši un bagāti, vai ne? Ne jau tikai sporta pēc! Lai attīrītu ceļu biznesa idejām, var lūgt Dieviņa un Laimas palīdzību, svētību. Metenis, savukārt, palīdzētu "mest metus" biznesa plānošanā.

Māsīcai, kura raugās pēc precinieka

Ierasto svētku kartīšu vietā – spēka zīmes. Ieteikumi dažādām dzīves situācijām
Foto: Jordan Sanchez / cc


Ja meitai vajag precinieku, tad atkal jārunā ar Māru! Te vēl palīgos nāktu arī Laima un Dēkla, laimes licējas un lēmējas. Dēklai savas zīmes gan nav...

"Dainās minēts, ka viņas ir trīs – Laima, Dēkla un Kārta. Varbūt tāpēc skujiņu un Laimas slotiņu zīmē ar trim zariņiem – katra Laimiņa sēž savā skujiņā," prāto Māra.

Mantinieka gaidībās esošajiem


Mantinieku vislabāk gaidīt ar Laimas zīmes svētību, bet Māra palīdzēs bērniņa iznēsāšanā un pašās dzemdībās. Māra ir auglības devēja, tātad arī pie ieņemšanas (jeb rašanās) var runāties ar Māru. Laima dos veiksmi un izdošanos un liks likteni mazulim.

Saules zīme rūpējas par dzimtu, par uzplaukumu, uztur saimes kuplumu. Saule vispār ir visuniversālākā zīme veiksmei un Dieva palīdzībai. Tā palīdz noturēties Dieva kanālā. Sākums visam – siltumam, gaismai, auglībai. Ne velti Saulīti salīdzina ar māti...

Tāpat te palīdzēs Jumis, kas atbild par vairošanos, ir auglības zīme. Dvīņi, dubults... vairojas. Laimas krustu (ugunskrustu) liek bērnam šūpulī, lai mierīgs miedziņš un laimīga dzīve, piesaista laimi, simbolizē uguni un dzīvību.

Vectantei, kurai pieklibo veselība

Ierasto svētku kartīšu vietā – spēka zīmes. Ieteikumi dažādām dzīves situācijām
Foto: Patrick Fore / cc

Veselība atkal ir Māras ziņā. Māra sargā cilvēka veselību. Atrodoties telpā, Māras zīme rada īpašu enerģētisko lauku un dziedina. Tāpat var nēsāt Māras zīmi kulonā ar nodomu – Māra mani dziedina, dod veselību, spēku, izturību. Esmu Māras aizgādībā. Esmu sveika un vesela. Māra ir arī Zemes Māte un mani aizvedīs pie tām dabas zālītēm, kas man ir vajadzīgas veselības uzturēšanā un saglabāšanā.
Sāpes noņem vai kaut ko attīra Pērkona krusts (sasper zemās enerģijas, iznīdē to, kam lemts iet prom), kas griežas pret sauli, bet kaut ko vairo (veselību, paātrina procesus un izaugsmi) Laimas krusts, kas griežas pa sauli.

Krusttēvam, kuram sākušās naudas ķibeles

Ierasto svētku kartīšu vietā – spēka zīmes. Ieteikumi dažādām dzīves situācijām
Foto: Nick Jio / cc


Naudas lietas kārto Māra! Viņa ir arī Tirgus Māte. Tagad iesmejam un sakām – arī Banku Māte! Māra ir maizes devēja. Te viņai palīgos nāk arī Mārtiņš – rudens pārticības un pilnības zīme. Uz makiem, lādēm agrāk lika Mārtiņa zīmi, tā arī aizslēdza lādi... citas atslēgas nelietoja, kā vien zīmju atslēgas! Mārtiņam ir pilnas ķešas sudrabiņa!

Bet tas ne tuvu nav viss! Mums krājumā ir arī šādas zīmes, kuras var un varbūt pat derētu izmantot gludāka dzīves ceļa izkārtošanai.

Lai galva būtu vieglāka un gaišāka, jārunā ar Ūsiņu un Dzīvības zīmi – tas palīdz pie mācīšanās! Tāpat uzlabo veselību, sargā, ārstē fizisko ķermeni. Noņem sāpes, ja liek to uz sāpošās vietas.
Auseklis – atslēga uz augstākiem spēkiem. Dod apgaismību un atmodu, garīgo izaugsmi. Gudrību no paaudzes paaudzē. Mājai der, bet veikalam – nē (veikalam der Jumis un Mārtiņš).

Nevari izdomāt, kam gan šādu apsveikumu aizsūtīt? Ieskaties šajā saitēvienmēr atradīsies kāds vientuļš sirmgalvis, kuram tava vēstule sagādās īpašu prieku. Izdari labu darbu!

Jautāju, vai spēka zīmes labāk strādās, ja būs veidotas no tāda vai citāda materiāla? "To jau laikam sajutīsim brīdī, kad veidosim dāvanu," prāto Māra. "Kam derēs koka zīmīte, kam papīra kartīte, kam meklēsim metālu, kam – iekaltu akmenī... Te laikam īsti nederēs konkrētas receptes, jo tās varētu sašaurināt dāvinātāja radošumu. Starp citu, zīmju dāvināšana ir ļoti individuāls, personisks un meditatīvs pasākums, kas rada īpašu saiti starp devēju un saņēmēju. Daudz ko atklāj un liek padomāt!"

Spēka zīmes varot izmantot arī nākotnes pareģošanai: "Savā ģimenē esam darījuši arī tā. Salikām linu maisā dažādas zīmītes (vienu gadu tikai uz papīra rakstītas, citu gadu – koka zīmītes), un katrs ziemas saulstāvjos vilka savu – kā vēlējumu vai vadmotīvu nākamajam dzīves posmam, gadam... Ļoti interesanti... un daudz pastāsta – kam pievērst uzmanību, par ko aizdomāties... Kā loterija, bet ar citu dziļumu! Mazdēls, kuram vēl nebija gadiņš, izvilka Meteni. Un ko ar to darīja? Vispirms iebāza mutē, tad tūlīt pat svieda pa gaisu. Metenis ir jāmet, kā izrādās..."

Bet, pirms sākt darboties ar šīm spēcīgajām zīmēm, Māra vēl cieši piekodina: "Tās ir mūsu sakrālās lietas, un tāpēc pret tām prasās sakrāla un cieņpilna attieksme. Ceru, ka cilvēki to jūt un ka nav īpaši jāskaidro, kāpēc tas tā."

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Latvju zīmes Saulstāvji
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form