Foto: G93

"Kas būs finansētājs? Kam piederēs zeme, ja projektu realizēs? Vai necietīs mazdārziņi?" – Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputātiem savā sēdē šonedēļ bija diezgan daudz jautājumu par Latvijas Futbola federācijas (LFF) ieceri Lucavsalā attīstīt nacionālā līmeņa futbola stadionu, bet beigās deputāti atbalstīja ideju un projekts par zemes nodošanu LFF virzīts apstiprināšanai Rīgas domē.

Līdz šim nav dzirdētas konkrētas vīzijas un konkrēti aprēķini par LFF iecerēto stadionu Lucavsalā. Arī pēc komitejas sēdes deputātiem neradās skaidrāks priekšstats, jo šobrīd nav pat arī virspusējas aplēses par darāmajiem darbiem vai izmaksām. Tomēr sēdē izskanēja nedaudz plašāks redzējums par iespējamo projektu un tā termiņiem, kas gan joprojām ir tīri teorētiski. Ja LFF izdosies raiti risināt visus jautājumus, tad jauno stadionu ar 15 000 – 20 000 skatītāju vietām vajadzētu atvērt 2030. gada vidū. Pirmo posmu, pēc kura būtu jāatver treniņlaukumi un LFF biroja ēka, LFF cer pabeigt līdz 2026. gada nogalei, liecina RD deputātiem iesniegtā LFF prezentācija.

Ļašenko minētais skaitlis attiektos tikai uz paša stadiona būvniecību un šajā summā nav iekļauti blakus paredzētie laukumi un LFF biroja ēka. Tāpat šajā summā nav iekļauta infrastruktūras izbūvei nepieciešamie līdzekļi, kas uzlabotu nokļūšanu un izkļūšanu no Lucavsalas vairākos virzienos. Sēdē izskanēja, ka tie varētu būt 9-24 miljoni eiro, bet tas gultos uz RD pleciem.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!