Foto: Jānis Līgats

Latvijas virslīgas futbola klubam "Valmiera" kopš 2022. gada rudens ir regulāras finanšu grūtības, klubs nodokļus nomaksā praktiski tikai svarīgos brīžos, lai saņemtu licences dalībai sacensībās, bet Valsts ieņēmu dienests cīņā ar nodokļu piedziņu trīs reizes piemērojis aizliegumu komercķīlas reģistrācijai. Problēmu risināšanai nav līdzējusi darbošanās futbolistu tirgū, lai gan klubs finanšu pārskatā norādījis uz transfēros nopelnītajiem miljoniem.

Latvijas virslīgā Valmieras komanda atgriezās 2018. gadā, bet līdz pat 2022. gadam startēja kā biedrība "Valmieras futbola klubs". Tad par virslīgas komandas juridisko īpašnieku kļuva SIA "Valmiera FC", kas izveidota pirms pieciem gadiem – 2019. gada 22. februārī. Sākotnēji kluba īpašnieki bija Uldis Pūcītis un Laura Pūcīte, kuriem katram piederēja pa 50%. 2020. gada aprīlī mainījās kluba īpašnieki – pēc izmaiņām Pūcītim piederēja tikai 5%, bet 95% daļu pārgāja Dubaijā, Apvienotajos Arābu emirātos, reģistrēta uzņēmuma "Sky Silver DMCC" īpašumā. Patiesā labuma guvējs caur šo uzņēmumu ir Šveices pilsonis, advokāts Ralfs Osvalds Isenegers.

Tā kā "Valmiera FC" bijušas nodokļu nomaksas problēmas, uzmanību tam pievērsusi VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvalde.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!