Latvijas U-17 puišu futbola izlase trešdien 2014.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās - elites - kārtas pirmajā mačā ar rezultātu 0:3 (0:2) atzina Portugāles izlases pārākumu.

Mājinieki jau spēles devītajā minūtē atklāja rezultātu, pēcāk regulāri apdraudot Latvijas izlases vārtus, bet pirmā puslaika izskaņā Portugāle pārsvaru dubultoja. Savukārt otrā puslaika ieskaņā tika gūti arī trešie vārti.

Kopumā cīņas gaitā portugāļi uz Latvijas izlases vārtsarga Kristapa Zommera sargātajiem vārtiem izpildīja 13 sitienus, kamēr Latvijas futbolisti tikai vienu reizi mēģināja apdraudēt pretinieku vārtsargu.
Tikmēr otrajā septītās apakšgrupas cīņā Ukraina ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Islandi.

Tādejādi apakšgrupā pēc pirmās kārtas pa trim punktiem ir Portugāles un Ukrainas vienībām, bet pie punktiem nav tikusi Latvija un Islande.

Nākamo cīņu Latvijas izlase aizvadīs piektdien, kad tiksies ar Islandes vienaudžiem, bet nākamajā pirmdienā pretiniekos būs Ukraina.

Katras grupas uzvarētāji iekļūs finālturnīrā, kas maijā notiks Maltā.

Kā ziņots, pērn novembrī Ziemeļīrijā notikušajā pirmajā atlases turnīrā Latvijas izlase sākotnēji ar 1:0 uzvarēja mājiniekus, vēlāk ar 0:1 piekāpās Turcijas vienaudžiem, bet noslēdzošajā mačā ar 2:0 pārspēja Luksemburgu, kas ļāva sasniegt nākamo posmu.

Šī gada sākumā Igora Stepanova trenētā Latvijas izlase ar 1:2 piekāpās Lietuvai, pēc tam palika astotajā vietā Minskā notikušā turnīrā, bet šomēnes pārbaudes spēlē ar 1:4 izbraukumā piekāpās Maķedonijai.

Pirms turnīra izlase vairākas dienas trenējās Portugālē, pārbaudes mačā cīnoties neizšķirti 2:2 ar Koimbras akadēmijas komandu.

Latvijas U-17 futbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra elites kārtā:

vārtsargi - Kristaps Zommers ("Afg Aarhus", Dānija), Ivans Baturins ("Kņaža - FFBVUFK", Ukraina), Vladislavs Lazarevs (Šitika Futbola skola);
aizsargi - Vladislavs Sorokins, Rendijs Šibass (abi - JFC "Skonto"), Andrejs Demčuks (Šitika Futbola skola), Ralfs Denijs Džeriņš, Krists Kristers Gulbis, Antons Tumanovs (visi - Liepājas S.S.S.), Bruno Bērziņš (Rīgas Futbola skola);
pussargi - Ņikita Pačko, Ņikita Juhnevičs (abi - Šitika Futbola skola), Devids Dobrecovs (Liepājas S.S.S.), Aleksejs Grjaznovs (Rīgas Futbola skola), Marks Deružinskis (Daugavpils BFC "Daugava");
uzbrucēji - Edgars Hudjakovs (Šitika Futbola skola), Ričards Korzāns (Jūrmalas "Spartaks"), Verners Zalaks (Daugavpils BFC "Daugava"), Vitālijs Vavilovs (Liepājas S.S.S.), Maksims Osipovs (Rīgas Futbola skola).