Foto: PantherMedia/Scanpix

No "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta izslēgtās "Gulbenes" dublieru komanda varēs turpināt piedalīties Latvijas dublieru čempionātā, informē Latvijas Futbola federācija (LFF).

Kā zināms, trešdien no virslīgas tika izslēgta "Gulbenes" komanda. Kā vēstīja LFF, tā bija saņēmusi divus Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Derību krāpšanas noteikšanas sistēmas ziņojumus. Starptautiskajā ziņojumā norādīts, ka ir pierādītas nelikumības 18.aprīļa "Gulbenes" spēlē ar "Skonto" un 25.maija duelī ar Jūrmalas "Spartaku". Pirmajā mačā, kurā "Gulbene" zaudēja ar 0:5, veikta prettiesiska manipulācija ar rezultātiem, bet otrajā mačā, kurā tika zaudēts ar 0:6, apzināti zaudēts ar lielāku vārtu attiecību.

"Ņemot vērā to, ka no Virslīgas čempionāta izslēgtā "Gulbene" 2015.gada dublieru čempionātā piedalās ar komandu, par kuru atbild divas organizācijas - biedrība "FB Gulbene 2005" un biedrība "Šitika futbola skola" -, kā arī to, ka dublieru čempionāta viens no mērķiem ir veicināt futbola kluba jaunatnes sistēmas spēlētāju attīstību un to iesaisti Latvijas jaunatnes izlasēs, pieņemts lēmums atļaut Šitika futbola skolai turpināt dalību 2015.gada dublieru čempionātā ar nosaukumu "Šitika futbola skola". Noteikts, ka visus jautājumus attiecībā uz šīs komandas turpmāko dalību dublieru čempionātā risina biedrība "Šitika futbola skola"," teikts LFF lēmumā.

Tāpat pēc "Gulbenes" izslēgšanas no virslīgas čempionāta organizācijas komiteja noteikusi, ka komanda, kas 2015.gada turnīrā ieņems septīto vietu, nezaudēs tiesības piedalīties 2016.gada virslīgas čempionātā. Septīto vietu ieguvusī vienība piedalīsies pārspēlēs ar komandu, kas 2015.gada "komanda.lv" Latvijas pirmās līgas čempionātā ieņems otro vietu.

Savukārt komanda, kas virslīgā ieņems sesto vietu, automātiski saglabās tiesības piedalīties 2016.gada čempionātā. Kā informē LFF, virslīgas organizācijas komiteja šo jautājumu virza apstiprināšanai kārtējā LFF valdes sēdē.

Šī sezona Latvijas virslīgā nodēvēta par "tīras spēles" sezonu, vēršot uzmanību uz rasismu, spēļu sarunāšanu, dopingu un simulēšanu, kam futbolā nav vietas.

Kā zināms, pagājušā gada rudenī arī Daugavpils "Daugava" komanda tika iepīta lielā totalizatoru skandālā, kā rezultātā policija saistībā ar spēļu sarunāšanu aizturēja astoņas ar šo klubu saistītas personas.

Ilgu laiku nebija dzirdēta Daugavpils "Daugava", taču komanda šobrīd startē otrās līgas turnīrā. Latvijas augstākās līgas dalībnieku vidū vairs nav arī Rīgas "Daugavas", kas pirms sezonas nesaņēma licenci dalībai turnīrā, turklāt pagājušajā sezonā šis klubs arī bija saistīts ar spēļu sarunāšanu.

Virslīgas apritē vairs nav arī skandalozās "Jūrmalas", kas pērn palika pēdējā vietā, taču tika apsūdzēta spēļu sarunāšanā, bet pazīmes rāda, ka komanda ir beigusi pastāvēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!