Fоtо: F64
Daugavpils Futbola skolas vadībā Aleksandrs Vlasovs atrasties nevarēs, piektdien ārkārtas domes sēdē lēma Daugavpils deputāti.

Deputāti domē skatījuši "Saskaņas" pārstāvju pieprasījumu par domes priekšsēdētāja Riharda Eigima ("Mūsu partija") 9.novembra rīkojuma atcelšanu. Rīkojums paredz uz laiku, kamēr no pienākumu pildīšanas atcelts skolas vadītājs Nauris Mackevičs, šajā amatā iecelt Vlasovu.

Par rīkojuma atcelšanu nobalsoja gan pieprasījuma iesniedzēji, gan Latgales partijas deputāti, kā arī Līvija Jankovska ("Mūsu partija"). Savukārt pats Eigims un divi viņa vietnieki no "Mūsu partijas" balsojumā atturējās. Domes lēmumu klātesošie sagaidīja ar aplausiem.

Sēdes laikā deputāts Andrejs Elksniņš (S) pauda bažas par Eigima rīkojuma tiesiskumu. Viņš uzskata, ka mērs pārsniedzis viņam piešķirto pilnvarojumu, kā arī izdevis rīkojumu, kas grauj pilsētas reputāciju.

Tāpat sēdes laikā no domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Igora Prelatova ("Mūsu partija") izskanēja priekšlikums iekļaut lēmumā punktu, kas paredz, ka tieši Elksniņš pārstāves domes intereses tiesā gadījumā, ja Vlasovs domes lēmumu apstrīdēs. Šo priekšlikumu gan atbalstīja tikai pats Prelatovs un Eigims.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā no amata uz dienesta pārbaudes laiku tika atstādināts Daugavpils Futbola skolas direktors Mackevičs, jo pašvaldībai radušās aizdomas par darbībām, kas saistītas ar iespējamiem daudzkārtējiem finanšu pārkāpumiem. Pamatojot Mackeviča atstādināšanu, Daugavpils pašvaldībā skaidroja, ka pēdējo divu gadu laikā direktora darbību rezultātā Daugavpils pašvaldības budžetam, iespējams, nodarīts materiālais kaitējums.

Skolas audzēkņu vecāki un arī pilsētas treneri savās domei adresētajās vēstulēs iestājušies pret izglītības iestādes direktora atstādināšanu, turklāt aicinājuši nepieļaut, ka skolu vada Vlasovs. Vecāki vēstulē izteica savu neizpratni un sašutumu par domes darbībām, atstādinot Mackeviču, un pauda, ka viņš savus pienākumus skolā pildījis augstā līmenī

Vienlaikus ar Mackeviča atstādināšanu domes priekšsēdētājs Eigims parakstīja rīkojumu ar kuru viņa vietā šajā amatā uz laiku iecelts Vlasovs.

Tomēr domē no "Saskaņas" ievēlētie deputāti iesniedza pieprasījumu par ārkārtas domes sasaukšanu, lai varētu lemt par direktora pienākumu izpildītāja Vlasova atcelšanu no amata.

Domes deputāts Elksniņš skaidroja, ka politiskā spēka pārstāvji pieprasa sasaukt ārkārtas domes sēdi, lai atceltu pilsētas mēra Eigima rīkojumu par Vlasova iecelšanu, jo, viņaprāt, šāds lēmums nav izvērtēts un finansiāli pamatots, jo skolā ir direktora vietnieks, kurš dienesta pārbaudes laikā varētu aizvietot Mackeviču, un pašvaldībai nerastos papildu izdevumi. Turklāt jādomā arī par izglītības iestādes reputāciju, jo tās vadībā pašlaik ir cilvēks, kas savulaik bija saistīts ar spēļu sarunāšanas skandāliem. Turklāt deputāts esot redzējis, ka skolā atrodas nepiederošas personas, kuriem Vlasovs ļauj izskatīt darbinieku un audzēkņu personīgās lietas.

Arī vairāki Latgales partijas deputāti iepriekš pauda pārliecību, ka Vlasovs nav piemērots amatam, tāpēc aicināja domes priekšsēdētāju atcelt savu rīkojumu. Pretējā gadījumā viņi solīja atbalstīt "Saskaņas" priekšlikumu.

Daugavpils Futbola skola dibināta 2016.gadā kā profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde "Futbola centrs Daugavpils", bet šogad nosaukums mainīts uz Daugavpils Futbola skolu. Pašlaik skolā mācās 455 bērni 32 mācību-treniņu grupās.


Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !