Fоtо: EPA/Scanpix/LETA
Otrdien miris izcilais Spānijas futbolists un vienīgais seškārtējais UEFA prestižākā klubu turnīra uzvarētājs Pako Hento, vēsta viņa bijusī komanda Madrides "Real".

Pako Hento (pilnajā vārdā Fransisko Hento Lopess) mūžībā devies 88 gadu vecumā.

Hento savu futbolista karjeru uzsāka 1952. gadā, vienu sezonu pārstāvot Santanderas "Racing", pēc kā 18 sezonas pussargs pavadīja Madrides "Real" sastāvā.

Ar "Real" pussargs izcīnīja 23 dažādas trofejas, kas līdz svētdienai bija Madrides kluba rekords – 23. trofeju karjerā pirms divām dienām izcīnīja arī "Real" kapteinis Marselu (Marselu Vjeira da Silva Žuniors), triumfējot Spānijas superkausā.

"Pako Hento ir vienīgais spēlētājs vēsturē, kurš Eiropas Kausā (tagad UEFA Čempionu līga) triumfējis sešas reizes," otrdien teikts "Real" paziņojumā. "Madrides līdzjutēji un futbola fani visā pasaulē viņu allaž atcerēsies kā vienu no izcilākajiem spēlētājiem."

Karjeras laikā Hento aizvadīja 600 spēles, kurās guva 182 vārtus.

Spānis tiek uzskatīts par sava laika vienu no izcilākajiem spēlētājiem. "Real" rindās kreisās malas pussargs spēlēja kopā ar tādiem spīdekļiem kā Alfredo di Stefano, Raimonds Kopa un Ferencs Puškāšs.

Spānijas izlasē Hento no 1955. līdz 1969. gadam aizvadīja 43 spēles un guva piecus vārtus.

Pēc di Stefano nāves 2014. gadā Hento kļuva arī par "Real" Goda prezidentu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !