Latvijas komanda "Rīga", uzsākot priekšpēdējo Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta mājas spēļu sēriju, ceturtdien ar rezultātu 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) uzvarēja Latvijas uzbrucēja Kirila Tambijeva pārstāvēto Voskresenskas "Himik" vienību.

Pirmie šajā spēlē vadībā izvirzījās viesi, kad pirmās trešdaļas ceturtajā minūtē precīzs bija Jegors Krivčenko, tomēr cīņas turpinājumā laukuma saimnieki prata gūt četrus vārtus pēc kārtas.

Vispirms pirmās trešdaļas 17.minūtē vairākumā 1:1 panāca Artūrs Salija, kurš pats arī otrās trešdaļas 18.minūtē vēlreiz vairākumā izvirzīja mājiniekus vadībā. Abos šajos vārtu guvumos rezultatīvas piespēles iekrāja Krišs Lipsbergs. Trešās trešdaļas piektajā minūtē 3:1 panāca vēl trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā spēlējušais Juris Upītis, kuram rezultatīvi asistēja Salija, bet ceturtie vārti Nikolaja Jeļisejeva kontā astoņas minūtes pirms spēles beigām.

Tambijevs šo maču aizvadīja savas komandas otrajā maiņā, tomēr statistikā neizcēlās.

Piektdien abas komandas, kas turpina cīnīties par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, sacentīsies atkārtoti. Savukārt pēc tam svētdien un pirmdien "Rīga" aizvadīs divas spēles ar Maskavas "Spartak" vienību.

Iepriekš abas komandas savā starpā tikās septembrī Voskresenskā, kad rīdzinieki cieta divas neveiksmes.

K.Tambijevs, kurš ir "Rīgas" komandas galvenā trenera Leonīda Tambijeva dēls, šo sezonu aizvada veiksmīgi. Viņš 42 mačos guvis 19 vārtus un veicis 27 rezultatīvas piespēles, ieņemot otrā rezultatīvākā spēlētāja godu vienībā.

Šogad aizvadītajos 13 mačos "Rīgas" komanda tikusi pie deviņām uzvarām un ieguvusi daudz labākas pozīcijas cīņā par vietu izslēgšanas spēlēs.

MHL Rietumu konferences kopvērtējumā "Rīga" ar 84 punktiem 53 spēlēs pakāpās uz astoto vietu, bet "Himik" ar 78 punktiem 55 mačos atrodas 11.pozīcijā.

Sezonas izskaņā izslēgšanas spēlēs piedalīsies konferences astoņas labākās komandas.

Šajā sezonā mainīta MHL čempionāta izspēles kārtība - 33 komandas sadalītas Rietumu (17 vienības) un Austrumu (16 vienības) konferencē. Turklāt regulārajā čempionātā vienības savā starpā sacenšas tikai konferences ietvaros, aizvadot četru apļu turnīru.