Latvijas U-18 hokeja izlase piektdien pārbaudes spēlē "Volvo" sporta centra ledus hallē, Rīgā, ar 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) atzina Baltkrievijas vienaudžu pārākumu.

Igora Smirnova trenētā komanda vienīgos vārtus zaudēja mača desmitajā minūtē, kad precīzs bija Aleksandrs Kuļikovs.

Pretiniekiem šajā mačā piederēja pārsvars, jo viņi 35 reizes meta pa Niklāva Rauzas sargātajiem vārtiem, kamēr laukuma saimnieki izdarīja 23 raidījumus, taču neviens mērķi nesasniedza.

Spēles trešajā periodā laukumā izcēlās asumi, pēc kuriem uzreiz pa diviem katras komandas spēlētājiem tika noraidīti.

Par labāko Latvijas U-18 izlasē šajā mačā atzina Danielu Bērziņu.

Abas komandas 29.decembrī tiksies atkārtoti.

Latvijas U-18 izlasei šī bija pirmā pārbaudes spēle, gatavojoties pasaules čempionātam augstākajā divīzijā jauniešiem, kas no 13. līdz 23.aprīlim norisināsies Slovākijā.

Latvijas pretinieki A apakšgrupā būs Somijas, Kanādas, Slovākijas un Šveices vienības. Otrajā apakšgrupā savā starpā sacentīsies Zviedrijas, ASV, Krievijas, Čehijas un Baltkrievijas U-18 izlases.

Smirnova vadītajai jauniešu izlasei februārī Dānijā paredzēta dalība četru valstu turnīrā, kur Latvijas pretinieki būs baltkrievi, norvēģi un mājinieki dāņi. Savukārt pirms pasaules čempionāta ieplānotas vēl divas pārbaudes spēles.

Pērn Ērika Miļuna trenētā Latvijas U-18 izlase saglabāja vietu augstākajā divīzijā, izšķirošajā pārspēlē uzveicot Dāniju, tāpēc aprīlī Latvijas U-18 puiši pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlēs sesto reizi pēdējo astoņu gadu laikā.