Latvijas studentu hokeja izlase piektdien uzsākusi dalību pasaules ziemas Universiādē Krasnojarskā, pieveicot Šveices izlasi ar rezultātu 6:4, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Neskatoties uz lielu pārsvaru spēles gaitā, latvieši pirmajā periodā nonāca iedzinēju lomā, Šveicei atklājot spēles rezultātu. Turklāt otrā perioda sākumā pretinieki savu pārsvaru tikai palielināja, izvirzoties vadībā jau ar 2:0.

Tomēr Ginta Bikara vadītā Latvijas studentu izlase šveiciešus "nomētāja" ar neskaitāmiem raidījumiem vārtu virzienā, perioda laikā izpildot 22 metienus, bet pretiniekiem atbildot vien ar četriem. Elvis Kaimiņš, Roberts Mamčics, Kristaps Millers, Aleksandrs Visockis un Kristers Krišs Petraškevičs katrs izcēlās ar vieniem vārtiem, un pirms pēdējās trešdaļas Latvija bija vadībā jau ar 5:3.

Nepilnas piecas minūtes līdz spēles beigām Šveice ar vārtu guvumu sadeldēja starpību līdz minimālai. Divas minūtes un sekundi līdz perioda beigām Normunds Vībans izmeta ripu ārpus laukuma, par ko nopelnīja divu minūšu pārkāpumu un atstāja Latvijas izlasi skaitliskā mazākumā.

Šveice vārtsargu nemainīja pret sesto laukuma spēlētāju un centās panākt pagarinājumu, spēlējot piecatā pret četriem, bet naglu pretinieku zārkā iedzina Kristiāns Zelts, kurš guva vārtus mazākumā. Tādējādi Latvija pārsvaru noturēja un varēja svinēt uzvaru ar rezultātu 6:4.

Spēles gaitā Latvijas izlase izpildīja veselus 39 metienus, kamēr pretinieku kontā vien 14 raidījumi.

Izlasi turnīrā pārstāv studenti no dažādām Latvijas universitātēm, kuri sezonas laikā spēlējuši gan "Optibet" Hokeja līgā (OHL), gan pēc spēka otrajā stiprākajā vietējā čempionātā - Junioru attīstības hokeja līgā (JAHL).

Roberts Mamčics lielāko daļu sezonas pavadīja OHL klubā "Liepāja", bet vienīgais no šīs izlases arī izpelnījies iespēju tikt "Dinamo Rīga" sastāvā, kurā viņš šogad aizvadīja 10 spēles.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs sestdien 2. martā, kad tā pulksten 10.00 pēc Latvijas laika tiksies ar Kazahstānas komandu. Pēcāk sekos grupu turnīra spēles pret Kanādu, Zviedriju un Lielbritāniju.

Latvijas studentu hokeja izlases sastāvs:

Vārtsargi: Deniss Baranovs (VeA, HK "Venta 2002") un Guntars Reiss (RBS, HK "Kurbads")

Aizsargi: Roberts Mamčics (RISEBA, Rīgas "Dinamo"), Vjačeslavs Minajevs (LiepU), Mariss Elberts (LiepU), Miķelis Pāvelsons (LSPA), Normunds Vībans (LiepU) visi - HK "Liepāja", Mārtiņš Pēteris Barkāns (SSER), Iļja Žuļevs (BAT) abi - HK "Prizma";

Uzbrucēji: Kristaps Millers (LLU, HK "Zemgale"/LLU), Romāns Ņekļudovs (LiepU), Roberts Štelmahers (BVK), Aleksandrs Visockis (LSPA), Endijs Butāns (LSPA), Valters Freijs (LiepU) visi - HK "Liepāja", Elvis Kaimiņš (BA), Kristers Bergmanis (LSPA), Kristers Krišs Petraškevičs (LU) visi - HK "Venta 2002", Kristiāns Zelts (RSU, HK "Prizma") un Augusts Ričards Veidenbaums (RTU, HK "Valmiera").