Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārajā čempionātā ceturtdien laukumā tikās divi Latvijas hokejisti – Rūdolfs Balcers izcēlās ar rezultatīvu piespēli, bet viņa pārstāvētā vienība Otavas "Senators" ar 2:5 zaudēja Zemgus Girgensona pārstāvētajai komandai Bufalo "Sabres".

"Sabres", uzvarot NHL vājāko klubu "Senators", pārtrauca savu astoņu zaudējumu sēriju. Gan "Sabres", gan "Senators" jau sen zaudēja cerības iekļūt Stenlija kausā, bet vēl abām komandām regulārajā sezonā jāaizvada pa vienai spēlei.

Balcers savu devīto rezultatīvo piespēli NHL karjerā izdarīja pirmā perioda trešajā minūtē – viņš ripu piespēlēja Kodijam Čeči, kura metienu vārtu priekšā pielaboja Antuāns Diklērs.

Visā spēlē Balceram 11:07 spēles minūtes, viens metiens pa vārtiem, divas soda minūtes un negatīvs lietderības koeficients "-1". Savukārt Girgensonam nospēlētas 16:45 minūtes, trīs metieni pa vārtiem, trīs spēka paņēmieni un pozitīvs lietderības koeficients +1.

Pirmā perioda devītajā minūtē pēc Balcera noraidījuma "Sabres" izmantoja vairākumu un Viktors Olofsons panāca neizšķirtu 1:1, bet jau pēc 30 sekundēm Žans-Gabriels Pago atjaunoja "Senators" vadību. Turpinājumā gan vārtus mačā guva tikai "Sabres" - otrajā periodā divu minūšu laikā Kails Okpozo un Sem Reinharts pirmo reizi spēlē vadībā izvirzīja "Sabres", bet pēdējās trešdaļas vidū nepilnu divu minūšu laikā Džeks Eikels un Džeisons Pominvils panāca 5:2.

Citā NHL mačā sev dalību Stenlija kausā nodrošināja Teodors Bļugers un Pitsburgas "Penguins", kas ar 4:1 uzvarēja Detroitas "Red Wings".

Bļugers nospēlēja 8:09 minūtes, izdarīja vienu metienu pa vārtiem, divreiz pielietoja spēka paņēmienu, bet viņa lietderības koeficients bija neitrāls.

Pirmā perioda astotajā minūtē Mets Pumpels vadībā izvirzīja "Red Wings", tomēr "sarkanajiem spārniem" tas bija vienīgais "gols" mačā. Jau pēc trīs minūtēm Džeiks Gencels izlīdzināja rezultātu, bet pirmā perioda izskaņā Fils Kesels guva uzvaras vārtus "Penguins" labā. Otrajā periodā vēlreiz izcēlās Kesels, bet punktu "pingvīnu" uzvarai pielika Sidnija Krosbija gūtie vārti vairākumā trešā perioda septītajā minūtē.