Latvijas hokejistu Elvja Merzļikina un Matīsa Edmunda Kivlinieka pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas "Blue Jackets" otrdien ar rezultātu 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) piekāpās Toronto "Maple Leafs" hokejistiem otrajā izslēgšanas spēļu kvalifikācijas mačā.

Rezultāts starp abām komandām sērijā, kura ilgs līdz trim uzvarām, tagad ir neizšķirts 1-1.

Otro maču pēc kārtas Kolumbusas komandas vārtos stājās soms Jonass Korpisalo, kurš pirmajā sērijas spēlē neielaida nevienu ripu. Korpisalo otrdien atvairīja 36 no 38 pretinieku raidījumiem, tiekot galā ar 94,7% metienu.

"Maple Leafs" hokejistiem visas spēles garumā piederēja nospiedošs pārākums. Taču ar pirmo vārtu guvumu klubs izcēlās vien četras minūtes pirms otrās trešdaļas beigām, kad Zaka Haimena piespēli gar vārtiem pielaboja Ostons Metjūzs.

Trešā perioda ievadā "Blue Jackets" vienība neizmantoja ļoti labu vārtu gūšanas iespēju, vienlaikus pārlieku aizraujoties ar uzbrukumu. Pie pretinieku vārtiem aizkavējoties pieciem Kolumbusas komandas hokejistiem, vienatnē pret Korpisalo aizbēga Džons Tavaress, panākot rezultātu 2:0.

Savukārt trešo ripu Morgans Railijs spēles pēdējā minūtē jau raidīja tukšos vārtos.

Toronto kluba vārtos nepārspēts palika dānis Frederiks Andersens, kurš atvairīja visus 20 pa viņa vārtiem izpildītos metienus.

Stenlija kausa kvalifikācijas duelī starp "Blue Jackets" un "Maple Leafs" trešais mačs paredzēts 6. augustā. Sērija rit līdz kādas komandas trīs uzvarām. Ja būs nepieciešams, tad mači šajā sērijā vēl būs 7. un 9. augustā.