Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Tampabejas "Lightning" trešdien izvirzījās vadībā Stenlija kausa finālsērijā, ar rezultātu 5:2 (2:1, 3:0, 0:1) pieveicot Dalasas "Stars" komandu. "Lightning" hokejisti tādējādi sērijā panākuši rezultātu 2-1.

Spēle jau pašās pirmajās minūtēs nokļuva "Lightning" vienībai pateicīgā gultnē. "Stars" aizsarga Miro Heiskanena kļūda ļāva Krievijas izlases zvaigznei Ņikitam Kučerovam aizbēgt vienatnē pret tautieti Antonu Hudobinu un atklāt rezultātu.

Savukārt mača septītajā minūtē rezultāts jau kļuva 2:0, precīzu metienu izpildot Stīvenam Stemkosam. Zīmīgi, ka Stemkosam šī bija pirmā spēle kopš martā veiktas ķermeņa vidukļa operācijas. Tādējādi viens no komandas līderiem kļuva par pirmo hokejistu kopš 1940. gada, kurš pirmos vārtus izslēgšanas spēlēs guvis savā pirmajā tā gada "play-off" spēlē, kas turklāt ir Stenlija kausa finālmačs.

Piecas minūtes vēlāk Džeisons Dikinsons, neapstrādājot ripu, to raidīja "Lightning" vienības vārtos, sadeldējot deficītu. Tomēr Tampabejas klubam padevās izcila otrā trešdaļa, kuras laikā pa precīzam metienam izpildīja Viktors Hedmans, Breidens Points un Ondržejs Palāts – rezultāts jau 5:1.

Pēdējā trešdaļā Hudobins, kurš atvairīja 24 no 29 pretinieku raidījumiem, tika nomainīts, viņa vietā vārtos stājoties Džeikam Etingeram. Vārtsargam nācās tikt galā vien ar trim "Lightning" metieniem, bet viņa pārstāvētā komanda spēja gūt vēl vienus vārtus, Heiskanenam panākot rezultātu 2:5.

"Lightning" vārtos ar saviem pienākumiem tika galā vēl viens Krievijas hokejists Andrejs Vasiļevskis, kurš atvairīja 22 no 24 raidījumiem.

Abas komandas sērijas ceturto spēli aizvadīs piektdien. Pagaidām nav zināms, vai tajā varēs piedalīties Stemkoss, kurš trešdien uz ledus pavadīja vien 2:47 minūtes.