Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē ceturtdien, 22. janvārī, uz soliņa palika latviešu vārstargs Elvis Merzļikins, bet viņa pārstāvētā komanda Kolumbusas "Blue Jackets" pagarinājumā ar 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:1) piekāpās Tampabejas "Lightning".

"Blue Jackets" šī bija sezonas piektā spēle, bet Merzļikins vārtus sargājis divos mačos, piedzīvojot divus zaudējumus un tiekot pie viena punkta pagarinājumā. Otrs "Blue Jackets" vārtsargs Jonass Korpisalo tagad vārtos bijis trīs mačos, tiekot arī pie komandas pagaidām vienīgās uzvaras sezonā.

Ceturtdienas mačā Korpisalo bija viens no "Blue Jackets" "vilcējspēkiem", atvairot 34 no 37 pretinieku metieniem. "Blue Jackets" pa pretinieku vārtiem, kurus sargāja Andrejs Vasiļevskis, izdarīja 25 metienus.

Jau spēles 21. sekundē Olivers Bjerkstands ar plaukstas metienu vadībā izvirzīja "Blue Jackets". Otrā perioda izskanā pusotras minūtes laikā vadību pārņema "Lightning". Sākumā pretuzbrukumā pēc teicamas saspēles Bleikam Kolmenam atlika ieslidināt ripu tukšos "Blue Jackets" vārtos, bet divas minūtes pirms otrā perioda beigām Metjū Džozefs ar spēcīgu un precīzu metienu panāca 2:1 Tampas komandas labā.

Pēdējās trešdaļas sākumā 47. sekundē "Blue Jackets" pirmo reizi sezonā izmantoja skaitlisko vairākumu, Nikam Folinjo vārtu priekšā pielabojot ripas lidojumu un panākot 2:2. Uzvaru "Lightning" komandai atnesa Brejdens Points, kurš bija izveicīgāks vārtu priekšā pagarinājuma otrās minūtes izskaņā.

Tā kā NHL šajā sezonā ir jauna izspēles kārtība, tad abas komandas savā starpā šogad tiksies ļoti bieži – astoņas reizes. Tādējādi komandas ļoti labi zina pretinieka spēles stilu, jo iepriekšējās divās sezonās "Blue Jackets" un "Lightning" vēl deviņas reizes spēlēja Stenlija kausa izcīņā.