Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Kolumbusas "Blue Jackets" trešdien papildlaikā pieveica laukuma saimniekus Kolorādo "Avalanche" komandu.

"Blue Jackets" hokejisti uzvarēja ar rezultātu 5:4 (0:0, 1:2, 3:2, 1:0), tomēr vēl četras minūtes pirms pamatlaika beigām bija vadībā ar rezultātu 4:2.

Otro reizi pēc kārtas spēli no rezervistu soliņa noraudzījās Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins. Vārtos stājās soms Jonass Korpisalo, kurš atvairīja 28 no 32 pretinieku metieniem (87,5%).

Laukuma saimnieki jau pirmo trešdaļu aizvadīja augstā spēles tempā, taču savas iespējas izmantoja vien otrajā periodā. Tās pirmajā minūtē vārtus guva Logans O'Konors, bet trešdaļas vidusdaļā ātrajā uzbrukumā izcēlās Bauens Bairems – rezultāts 0:2.

Viesi gan izteica ļoti spēcīgu atbildi. Otrās trešdaļas beigās īsi pēc vairākuma beigām izcēlās Džeiks Bīns, bet trešajā periodā trīsarpus minūšu laikā divus precīzus metienus izpildīja Kols Silindžers, panākot jau pēkšņu vadību viesiem.

Negaidītos notikumu pavērsienus turpināja komandas kapteinis Būns Dženers, kurš ar atkārtotu metienu nodrošināja viesiem jau divu vārtu pārsvaru (4:2). Turklāt "Blue Jackets" spiediens neapsīka, Bīnam vēl reizi trāpot pa vārtu stabu.

Tomēr mājinieki spēja atgūties. Pēc vārtsarga nomaiņas pret sesto laukuma spēlētāju vienus vārtus atguva Dž.T. Kamphers, savukārt pamatlaika pēdējā minūtē rezultātu izlīdzināja Bairems.

"Blue Jackets" spēja tikt pie teju no rokām izslīdējušajiem diviem punktiem, spēles papildlaikā izmantojot mājinieku pozicionālu kļūdu. Otros vārtu spēlē guva Bīns, kurš ar spēcīgu metienu pārspēja vārtsargu Jonasu Johansonu.

Kolumbusas vienība deviņās spēlēs sakrājusi 12 punktus, ieņemot piekto vietu Austrumu konferencē, bet "Avalanche" ar deviņiem punktiem tikpat mačos ir devītajā vietā Rietumos. Abas komandas sestdien tiksies jau Kolumbusā.

Pēc deviņām aizvadītām spēlēm Elvis Merzļikins vārtos stājies piecos mačos, vidēji atvairot 93,9% pretinieku raidījumu, bet ielaižot 1,98 vārtus spēlē. Savukārt Korpisalo četrās spēlēs ticis vien galā ar 90,5% raidījumu, tiekot pārspēts 3,43 reizes spēlē.